Bingöl’de kadınlar hazırladıkları el emeği ürünleri sergiledi

Bingöl’de Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü münasebetiyle düzenlenen aktiflikte bayanlar, hazırladıkları el emeği eserleri …

26.11.2021
Bingöl’de kadınlar hazırladıkları el emeği ürünleri sergiledi

Bingöl’de Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü münasebetiyle düzenlenen aktiflikte bayanlar, hazırladıkları el emeği eserleri satışa sundu.

BİNGÖL (AA) – Bingöl‘de Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Uğraş Günü hasebiyle düzenlenen aktiflikte bayanlar, hazırladıkları el emeği eserleri satışa sundu.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü bünyesindeki Şiddet Tedbire ve İzleme Merkezi ile Bayan Konukevi çalışanları ve konuk edilen bayanlar tarafından hazırlanan eserler kent merkezindeki bir alışveriş merkezinde sergilendi.

Aktiflikte, jandarma ve polis grupları de Bayan Acil Dayanak İhbar Sistemi (KADES) ile ilgili bilgi verdi ve broşür dağıttı.

Vali Yardımcısı Fatih Kaya sergiyi gezdi, eserler hakkında bilgi aldı.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Aydın Polat, her türlü şiddetin karşısında olduklarını belirtti.

Polat, “Etkinliğimizde Şiddet Tedbire ve İzleme Merkezi ile Bayan Konukevinde misafir ettiğimiz bayanlar, hazırladıkları örgü işleri sergileme fırsatını buldu. Bu eserlerin satışından harçlık elde ettiler. Bayana yönelik önüne geçilebilmesi için çalışmaların devam ettireceğiz.” dedi.

AA / Rıdvan Korkulutaş – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.