Bill Gates’ten bir iyi bir de kötü haber: Korona sebebiyle ağır hastalanma riski düştü ama yeni bir salgın daha yolda

Dünyada 6 milyona yakın insanın vefatına neden olan koronavirüs salgınıyla ilgili çok sayıda argümanın gayesinde olan Bill Gates, Covid-19 ve …

20.02.2022
Bill Gates’ten bir iyi bir de kötü haber: Korona sebebiyle ağır hastalanma riski düştü ama yeni bir salgın daha yolda

Dünyada 6 milyona yakın insanın vefatına neden olan koronavirüs salgınıyla ilgili çok sayıda argümanın gayesinde olan Bill Gates, Covid-19 ve salgın hastalıklarla ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Korona sebebiyle ağır bir biçimde hastalanma riskinin çok düştüğünü belirten Gates, kaygı yaratan bir öngörüde de bulundu. Dünyanın bir pandemi daha göreceğini belirten Gates, “Başka bir pandemi olacak. Bu sefer farklı bir patojen olacak” dedi.

Koronavirüs salgını boyunca “Aşı ile çip takıyorlar”, “Salgını o yarattı” üzere temelsiz argümanların odak noktası olan Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, katıldığı bir aktiflikte Covid-19 ve salgın hastalıklar ile ilgili dikkat alımlı bir açıklamada daha bulundu.

“KORONA SEBEBİYLE AĞIR FORMDA HASTALANMA RİSKİ ÇOK DÜŞTÜ”

CNBC’ye Almanya’daki Münih Güvenlik Konferansı sırasında açıklamalarda bulunan Gates, Covid-19 sebebiyle ağır bir halde hastalanma riskinin çok düştüğünü söyledi. Gates, “Covid-19 sebebiyle hastalığı ağır geçirmek yaşlı olmak ya da obezite ya da diyabet olmakla irtibatlı hale geldi. Bu riskler önemli bir halde düştü artık” dedi.

BERBAT HABERİ DE VERDİ: DÜNYA ÖTEKİ BİR PANDEMİ DAHA GÖRECEK

Lakin Gates, tasa yaratan bir öngörüde daha bulundu. Covid-19 salgını öncesinde dünya çapında bir salgının yaşanabileceğinin sinyalini vererek gündem olan Gates, “Dünya bir pandemi daha görecek. Öteki bir pandemi olacak. Bu sefer farklı bir patojen olacak. Lakin yanlışsız bir halde bu hastalığa yaklaşılırsa erkenden önlenebilir ve Covid-19’da olduğu üzere global bir hale gelmez” dedi.

AVUSTRALYA’YI ÖRNEK GÖSTERDİ

Gates, “Eğer her ülke Avustralya’nın yaptığını yapsaydı şu an bir salgın yaşanmıyor olurdu” dedi. Avustralya, Covid-19 salgınının başlamasıyla birlikte çok sıkı tedbirler almış ve başta sonlarını kapatmak olmak üzere birçok kısıtlamayı yürürlüğe almıştı.

“DÜNYA BİR PANDEMİYE HAZIR DEĞİL” KELAMLARIYLA GÜNDEM OLMUŞTU

2015 yılında TED konuşması yapan Gates, “Dünya bir pandemiye hazır değil” demiş ve bu konuşma yıllar sonra tekrar ortaya çıkarak gündem olmuştu.

Gates,Covid-19,Dünya,Salgını ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.