Bilim laboratuvarlarının koridorlarında bu korkunç senaryo konuşuluyor! Kıyamet çok yaklaştı, tarih verdiler

Dünya genelinde yaşanan besin krizinin akabinde bilim insanları tarafından çeşitli senaryolar hazırlanmaya devam ediliyor. Bilim insanları …

24.04.2022
Bilim laboratuvarlarının koridorlarında bu korkunç senaryo konuşuluyor! Kıyamet çok yaklaştı, tarih verdiler

Dünya genelinde yaşanan besin krizinin akabinde bilim insanları tarafından çeşitli senaryolar hazırlanmaya devam ediliyor. Bilim insanları tarafından yayınlanan bir rapor ise dünyayı buz kestirdi. Dünyanın yalnızca 27 yıllık besin stokunun kaldığını belirten uzmanlar, kıyamet günü olarak da 24 Nisan 2049’a işaret ediyor.

Rusya ve Ukrayna savaşı başta olmak üzere koronavirüs salgının da tesiriyle dünya genelinde besin krizi yaşanmaya başladı. Bilhassa ayçiçek yağı, zerzevat ve et fiyatlarında önemli bir yükselme meydana geldi.

BİLİMİN DE BİR NUMARALI GÜNDEM UNSURU

Dünyada besin konusunda yaşanan bu gelişmeler, bilim topluluğunun da bir numaralı gündem unsuru haline geldi. Bilim insanları tarafından hususla ilgili hazırlanan son rapor ise işitenları adeta buz kestirdi.

“DÜNYANIN İNSANLIĞI BESLEMEK İÇİN HUDUTLARI VAR”

Çalışmanın müellifleri ortasında yer alan Sosyobiyolog Edward Wilson, “Dünyanın insanları beslemesi için bir hudut var. Dünyadaki herkes vejetaryen olsa bile üretilen et yetmiyor. 2049’larda dünya nüfusu 10 milyarı bulacak ve dünyanın bu kadar insanı beslemeye gücü yetmeyecek” dedi.

DEHŞETLİ KIYAMET SENARYOSU

Bilim insanları ayrıyeten 2049 yılına ait vahim kestirimlerde de bulundu. Uzmanlar, dünyanın yalnızca 27 yıl 251 günlük besin stoku kaldığını belirterek, 2049 yılı 24 Nisanı’nı kıyamet olarak gördüklerini belirtti.

Dünya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.