Beykoz’da engellilere özel etkinlik

BEYKOZ’da bulunan engelliler ve aileleri ‘Engelsiz Yaşama Hakikat Adım Adım’ etkinliğinde bir ortaya geldi. BEYKOZ, İSTANBUL (rehberaydin.com …

14.12.2021
Beykoz’da engellilere özel etkinlik

BEYKOZ’da bulunan engelliler ve aileleri ‘Engelsiz Yaşama Hakikat Adım Adım’ etkinliğinde bir ortaya geldi.

BEYKOZ, İSTANBUL (rehberaydin.com) – BEYKOZ’da bulunan engelliler ve aileleri ‘Engelsiz Yaşama Yanlışsız Adım Adım’ etkinliğinde bir ortaya geldi.

Beykoz Belediyesi ile Aile, Bayan Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM), ilçede yaşayan engelliler için ‘Engelsiz Yaşama Yanlışsız Adım Adım’ aktifliği düzenledi. Aktifliğe, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Lideri Murat Aydın, Beykoz Belediyesi Lider Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, AK Parti Vilayet Lider Yardımcısı Sevim Sayım Madak, AK Parti Beykoz İlçe Lideri Muhammed Hanefi Dilmaç, Sanatçı Safiye Soyman, Faik Öztürk ile birçok engelli ve aileleri katıldı. Aktiflik, AKDEM’in tarif sineması ile başladı. Aktiflikte engelliler çeşitli şovlarla yeteneklerini sergiledi.

“ASIL FEDAKARLIĞI ANNELER YAPIYOR”

Aktiflikle ilgili konuşan Beykoz Belediye Lideri Murat Aydın, “Beykoz’da yaşayan lakin dezavantajlı olan bireylerimiz var. Onları keyifli kılmak ismine bu türlü bir tertip yaptık. Bu süreçte bilhassa Aile Bayan Destekleme ve Engelliler Merkezi epeyce değerli. Bu merkezde dezavantajlı bireylerimizi yaşama katmak, memnun, huzurlu ve güçlü kılmakla ilgili etkinlikler yapılıyor. Bugün burada hem bedensel hem de zihinsel mahzuru olan bireyler var. Bu bireylerin istedikleri vakit neler başarabildiklerini görüyoruz. Bilhassa annelerin fedakarlıkları çok değerli. Babalar da kesinlikle fedakarlıkta bulunuyor lakin asıl fedakarlığı anneler yapıyor. Dünyada cennetlik insan mı görmek istiyorsunuz,engelli annesine bakacaksınız” dedi.

“ÇOCUKLAR ALDIKLARI EĞİTİMLER SONRASI ÖNEMLİ İLERLEME KAYDEDİYOR” “Birçok engelli çocuğumuza ulaşmayı hedefliyoruz” diyen Beykoz Belediyesi Lider Yardımcısı Manolya Demirören Tekin ise “Beykoz’da yaşayan engelli çocuklarımıza biz her yıl bu aktiflikleri düzenliyoruz. Bu yılda AKDEM, çatısı altında bu aktifliği gerçekleştirdik. Bu çatının altında Aile Bayan ve Engelliler Destekleme Merkezimiz var. Biz bu merkezde dezavantajlı gruplarımıza eğitimler, seminerler, atölyeler kuruyoruz ve bu atölyeler de aldıkları eğitimler sonucunda da şovlar gerçekleştiriyoruz. Bugün de bu şovlardan birindeyiz. Çocuklarımız aldıkları eğitimler ve atölye çalışmaları sonrasında önemli bir ilerleme kaydediyor” diye konuştu.


aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.