Beyaz gelinliğini giyen Kız Kulesi fotoğrafçı akınına uğradı

İSTANBUL (rehberaydin.com) – Beyaz gelinliğini giyen Kız Kulesi fotoğrafçı akınına uğradıFotoğrafçıların akınına uğrayan Kız Kulesi havadan …

25.01.2022
Beyaz gelinliğini giyen Kız Kulesi fotoğrafçı akınına uğradı

İSTANBUL (rehberaydin.com) – Beyaz gelinliğini giyen Kız Kulesi fotoğrafçı akınına uğradıFotoğrafçıların akınına uğrayan Kız Kulesi havadan görüntülendiİSTANBUL – İstanbul’da meydana gelen kar yağışı sonrası Anadolu Yakası’nın birçok kısmı beyaza büründü. İstanbul’u…

İSTANBUL (rehberaydin.com) – Beyaz gelinliğini giyen Kız Kulesi fotoğrafçı akınına uğradı

Fotoğrafçıların akınına uğrayan Kız Kulesi havadan görüntülendi

İSTANBUL – İstanbul’da meydana gelen kar yağışı sonrası Anadolu Yakası’nın birçok bölümü beyaza büründü. İstanbul’un değerli simgelerinden olan Kız Kulesi ise beyaz gelinliğini giyince fotoğrafçıların akınına uğradı. Kız Kulesi’nin masalsı imgesi havadan görüntülendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kar yağışı ikazının akabinde İstanbul’da başlayan ve tesirini sürdürmeye devam eden kar yağışı Anadolu Yakası’nı beyaza bürüdü. İstanbul’un değerli simgelerinden olan Kız Kulesi ise beyaz gelinliğini giydi. Meydana gelen kar yağışıyla İstanbullu vatandaşlar soluğu dışarıda aldı. Yağış sonrası vatandaşlar Kız Kulesi’ne gelerek fotoğraf çekilip, kıyıda yürüyüş yaptı. Eşsiz görüntüyü görüntülemek isteyen bir küme fotoğrafçı da adeta Üsküdar kıyıya akın ederek kar, kız kulesi ve martıların eşsiz ahengini yakalamak için bir ortaya geldi. Öte yandan, Kız Kulesi’nin beyaza büründüğü masalsı görüntüler havadan görüntülendi.

“3 skent aydın haberlerittir buradayım, bu harika görüntüden ayrılamıyorum”

Kız Kulesini fotoğraflamak için gelen fotoğrafçılardan Ömer Aydın, “Bir orta çok ağır kar yağıyordu. Ben 30 yıldır fotoğraf çekiyorum. Dün de geldim buraya, fotoğraf bir tutkudur. Kar yağdığı vakit Kız Kulesi daha hoş oluyor, çekimleri ışığa nazaran ayarlıyoruz. 3 skent aydın haberlerittir buradayız. Bu mükemmel görünümden birazdan ayrılacağım fakat ayrılamıyorum” dedi.

“Bu anı her vakit bulamayız”

Fotoğraf sanatkarı Resul Çelik ise, “Bu anı her vakit bulamayız senede bir sefer oluyor. Kız Kulesi, dünyada en çok çekilenler ortasında yer alıyor. Şuan bir tadilat var ancak ışığı daha hoş yaparlarsa dünyada 1 numarada yer alır” tabirlerini kullandı.

aydın haberleri / Aykut Sıkıntı – Son Dakika Haberleri

Anadolu Yakası, Kız Kulesi, İstanbul, kar, Kültür Sanat, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.