Bella Hadid’den Ukraynalı ile Müslüman mültecilere uygulanan çifte standarda tepki

Filistin asıllı ABD’li ünlü model Bella Hadid, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle mülteci durumuna düşen Ukraynalılar ile Müslüman mültecilere …

07.03.2022
Bella Hadid’den Ukraynalı ile Müslüman mültecilere uygulanan çifte standarda tepki

Filistin asıllı ABD’li ünlü model Bella Hadid, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle mülteci durumuna düşen Ukraynalılar ile Müslüman mültecilere uygulanan ikili standarda dikkat çekerek “Adaletsizlik nerede olursa olsun, her yerde adalet için bir tehdittir” dedi.

Dünyaca ünlü model Bella Hadid, toplumsal internet hesabından Rusya- Ukrayna savaşı nedeniyle mülteci durumuna düşen Ukraynalılar ile Müslüman mültecilere uygulanan ikili standarda dikkat çekmek için bir paylaşım yaptı.

“ADALETSİZLİK HER YERDE ADALET İÇİN BİR TEHDİTTİR”

Hadid, toplumsal internet hesabından, Kanada’da “Şair Mustafa” ismiyle tanınan Müslüman müzisyen ve şair Mustafa Ahmed’in imzasını taşıyan bir şiiri paylaştı. 25 yaşındaki dünyaca ünlü model Hadid, paylaşımında, “Kendinize sorun, nasıl sessizce başka adaletsizliklerde gezindiğinizi sorun… Şayet bu, son yıllarda bir savaşı birinci fark edişinizse, dünyadan değilsiniz… Kaç tane Müslüman ülke alevler içinde? Batı’nın istilalarıyla, acımasız insansız hava araçları akınlarıyla, infazlarla, Çin’deki toplama kamplarıyla?” dizelerine yer verdi. Hadid, savaştan etkilenen Müslüman ülkeler ile öteki ülkelere karşı davranış ve kullanılan lisandaki farklılıkların vurgulandığı şiirin altına yazdığı notta, Hadid, “Adaletsizlik nerede olursa olsun, her yerde adalet için bir tehdittir” sözünü kullandı.

BAĞIŞ DAVETİNDE BULUNDU

Hadid, daha sonra yaptığı farklı bir paylaşımda da yardım kuruluşlarının bilgilerini vererek, Rusya’nın hücumlarının mağdurları için bağış yapma davetinde bulundu.

kent aydın haberleri / Büşra Selvi Öğütcen – Magazin

Hadid,Adalet ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.