Başkan Erol, Buharkent’in yeni ekonomi modeline uygun olduğunu açıkladı

Aydın Buharkent Belediye Lideri Mehmet Erol, “Türkiye’nin yeni iktisat modeli, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n …

01.01.2022
Başkan Erol, Buharkent’in yeni ekonomi modeline uygun olduğunu açıkladı

Aydın Buharkent Belediye Lideri Mehmet Erol, “Türkiye’nin yeni iktisat modeli, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n dördü de Buharkent’te var” dedi.

Aydın Buharkent Belediye Lideri Mehmet Erol, “Türkiye’nin yeni iktisat modeli, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n dördü de Buharkent’te var” dedi.

Aydın’ın en doğusunda bulunması ve minimal seviyedeki ilçesi olmasına karşın süratli ve emin adımlarla yatırımları sürdürerek ilçeyi kalkındırdıklarını söz eden Buharkent Belediye Lideri Mehmet Erol, “Türkiye’nin yeni iktisat modeli: yatırım, üretim, istihdam, ihracat. Dördü de Buharkent’te var” diyerek yapılan çalışmaları kıymetlendirdi.

Lider Erol, Buharkent’in jeotermal enerjiyi kullanarak tüm kentin ısınma muhtaçlığını karşılayacak dev projenin bununla birlikte ayrıyeten yapılması planlanan öteki projeleri de anlattı. Bugüne kadar Buharkent’e kazandırılan projelere imkansız gözüyle bakılmasına karşın özverili çalışma ile hayata geçirdiklerinden bahseden Erol, “Biz samimi insanız, mazeret üretmiyoruz, hizmet üretmeye çalışıyoruz. Verdiğimiz kelamların ne manaya geldiğini biliyoruz. Bir şeyi vadettiğimiz vakit yapabileceğimiz şeyleri vadediyoruz ve vadettiğimiz şeyleri de yapma üzere bir maksadımız var bizim. Ne kelam verdiğimizi âlâ biliyoruz, o yüzden hepsini yapıyoruz. Organize sanayi bölgesi yapılacağını hiç kimse düşünmezdi herhalde. Yapılamaz dediler birçok şeye. Organize sanayi yapamazsınız dediler, dayanılmaz bir emek var organize endüstride. 22 firmanın tesis kuracağı Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 5 bin kişi istihdam edilecek. Bunun olumlu tesiri tüm Aydın’a da yansıyacak. Türkiye’nin yeni iktisat modeli: yatırım, üretim, istihdam, ihracat. Dördü de Buharkent’te var. Yatırım ve istihdam var, büyük sayılarla ihracat gerçekleşecek. Tarımda da marka olacağız, sulama projelerimiz var. Ortakçı Kaplıcaları turizme kazandırılıyor. Yatırımcılarımız yeni tesislerle termal turizmi Buharkent’e getirecek. GES projemiz hayata geçirildi. Yani biz sanayi ile uğraşıyoruz demiyoruz, öbür alanları da geliştiriyoruz. 200 araçlık katlı otopark projemizle kente yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyoruz. Nüfus Artacak, Buharkent’te yeni bölümler doğacak. Altyapımızı da buna nazaran oluşturmaya devam ediyoruz. 200 araçlık otopark projemiz ise kentimizin yeni vizyonu olacak. Kentimiz denetimli halde büyümeye devam edecek” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.