Başkan Çerçioğlu, bir girişimci kadının daha hayalini gerçekleştirdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden fide dayanağı alan Bihter Ekener, Cet Tohumlarından katma pahalı ve nitelikli eser ortaya çıkardı. AYDIN …

12.12.2021
Başkan Çerçioğlu, bir girişimci kadının daha hayalini gerçekleştirdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden fide dayanağı alan Bihter Ekener, Cet Tohumlarından katma pahalı ve nitelikli eser ortaya çıkardı.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Büyükşehir Belediyesi‘nden fide takviyesi alan Bihter Ekener, Cet Tohumlarından katma bedelli ve nitelikli eser ortaya çıkardı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ziraî üretimde nitelikli ve katma bedeli yüksek esere yönelmek isteyen bayanlara takviye vermeye devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’na sunduğu Cet Tohumlarından acı sos, pul biber ve acı biber turşusu üretip iktisada kazandırma hayali desteklenen teşebbüsçü Bihter Ekener hayalini gerçekleştirdi. Hiçbir pestisit (tarım ilacı) ve kimyasal gübre kullanmadan, büsbütün doğal prosedürlerle bütün yaz boyunca çalışıp istediği eserleri üreten Ekener, Lider Çerçioğlu’nu ziyaret ederek eserlerini anlattı. Ekener, Çerçioğlu’nun bu dayanağıyla artık de işlerini büyütme kararında olduğunu söyledi.

Üretime yönelmek isteyen bayanlara her türlü dayanağı veren Aydın Büyükşehir Belediyesi, teşebbüsçü Bihter Ekener’e geçen nisan ayında verdiği fidelerle onun da yolunu açtı. Aydın’ın kalitesi yüksek mahallî biberi olan Bozdoğan acı biberi fidelerinden ürettiği katkısız ve doğal eserlerle Lider Çerçioğlu’nu ziyaret eden Ekener hayalini gerçekleştirdiği için çok keyifli olduğunu söyledi.

“Bana verilen bu takviyeden ötürü Hasret Başkan’a teşekkür ediyorum”

Ziyarette Lider Çerçioğlu’na eserlerini tanıtan Bihter Ekener, üretim boyunca hiçbir pestisit (tarım ilacı) ve kimyasal gübre kullanmadığını, büsbütün doğal üretim tekniklerini seçtiğini söyledi. Her iki çeşit acı sosunu da odun ateşinde hazırladığını belirten teşebbüsçü Ekener “Bugün Hasret Başkan’la görüştük. Kendisine eserlerimi getirme bahtı buldum. Çok ilgisini de çekti. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak benim üzere bayanları her vakit desteklediğini de iletti. Ardımda bu takviyesi hissettikten sonra işleri büyütmeye karar verdim. Artık iki çeşit acı sos, turşu ve pulbiber üretiyorum. Yavaş yavaş bu işte büyümeyi hedefliyorum. Bana verilen bu takviyeden ötürü Hasret Başkan’a ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

Lider Çerçioğlu: “Her vakit bayan üreticilerimizin yanındayız, arkasındayız”

Her vakit bayan üreticilerin yanında olduklarının altını çizen Lider Çerçioğlu ise, “Muhteşem. Bayanlarımıza bu vakte kadar dayanak verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Bilhassa de bu güç günlerde, tarıma verilen dayanağın artması gereken bu günlerde. İnsanların tarıma daha fazla yönlendirilmesi gerekiyor. Biz de Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak tam dayanak veriyoruz” sözlerini kullandı. Lider Çerçioğlu, Ekener’i teşebbüsçü olduğu için ayrıyeten tebrik ederek “Elinize, yüreğinize sıhhat. Sizi kutluyorum” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.