Başkan Aydın’dan şehit babasına müjdeli haber

– Lider Aydın’dan şehit babasına müjdeli haber AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar Teşkilatı, şehit Osman Koç’un …

10.04.2022
Başkan Aydın’dan şehit babasına müjdeli haber

– Lider Aydın’dan şehit babasına müjdeli haber AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar Teşkilatı, şehit Osman Koç’un babası Mustafa Koç ile iftar yemeğinde bir ortaya geldi.

– Lider Aydın’dan şehit babasına müjdeli haber

İZMİR – AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar Teşkilatı, şehit Osman Koç’un babası Mustafa Koç ile iftar yemeğinde bir ortaya geldi. Aydın, Şehit Osman Koç Stadı’nın bakım ve tamiratı için Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen müjdeli haberi birinci olarak şehidin babasıyla paylaştı.

AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı, Ürkmez Şehit Osman Koç Stadı’nın ismini taşıdığı, 1990 yılında vatani misyonunu yaptığı sırada Şırnak Derecik bölgesinde bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan Osman Koç’un babası ile iftar yemeğinde bir ortaya geldi. Uzun müddettir bakımsız ve kullanım dışı olan stadın, bakım ve tamiri için 1 yıldır görüşmeler yapan ve temaslarda bulunan Lider Aydın, Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen müjdeli haberi birinci sefer şehidin babası ile paylaştı. Şehidin babasına haberi veren Aydın, şehidin ismini taşıyan stadın atıl durumda olmasından duydukları üzüntüyü lisana getirip “Rahmetli şehit oğlunuzun ismini taşıyan stadın bu halde olmasına siz elbette daha çok üzülüyorsunuzdur ancak emin olun biz de üzülüyorduk. Bununla ilgili 1.5 yıldır yürüttüğümüz bir çalışma vardı, onun da sonucunu aldık. 7.5 milyon lira ödenek gönderildi buraya. Artık Vilayet Gençlik Spor Müdürlüğü keşif yapıyor, önümüzdeki ay da rehberaydin.comleye çıkacak ve birkaç ay içinde de stadın üretimine başlayacaklar. Stadın yalnızca tabelası var şuanda kendisi yok. Tabanı eksiksiz yapay çim yapılacak, 250 kişilik tribün yapılacak, soyunma kabinleri yapılacak, eksiksiz etrafı da tel çit haline getirilecek ve denetim altına alınacak. Tıpkı vakitte da buraya vazifeli bir arkadaş tahsis edilecek ve başıboş bırakılmayacak. Hakikaten şehidin ismine yakışır, buradaki gençlerin kullanımına açık olacak bir stadyum projesi var. Sağ olsunlar büyüklerimiz de yanımızda oldu. Gençlik Spor Vilayet Müdürümüz Murat Eskici, Vilayet Liderimiz Kerem Ali Daima ve milletvekillerimiz bununla ilgili iradeyi gösterdiler. İnşallah stat çiçek üzere yapılacak ve şehidin ismi orada daha hoş bir formda yaşatılacak” Tabirlerini kullandı.

Müjdeli haberi şehit babasına veren Aydın daha sonra İzmir Vilayet Gençlik Spor Müdürü Murat Eskici’yi arayarak şehit babası ile manzaralı görüştürdü. Şehit babası Mustafa Koç’un hatırını soran Eskici, “Stadı inşallah bakım tamire alacağız ve şehidimizin ismine yakışır bir formda düzenlemesini yapacağız” diye konuştu.

Müjdeli haberi verdikten sonra şehidin babası Mustafa Koç ile sohbet eden Aydın, şehidin kıssasını babasından dinledi.

“Oraya elma toplamaya gitmedi”

Şehidin öyküsünü AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın ve beraberindeki AK Parti İlçe Teşkilatı ile paylaşan Koç’u dinleyenler duygusal anlar yaşadı. Şehit Osman Koç’un Bolu’dan giden piyadelere öncülük ederken girilen çatışmada şehit düştüğünü anlatan baba Koç, “O her ne kadar benim oğlumsa da oraya elma toplamaya gitmedi” sözlerini kullandı. Şehidin misyon yaptığı karakolda yeğeninin de uzman çavuş olduğunu söyleyen şehit babası, oğlunun fotoğrafının mescide asıldığını söyledi. Oğlunu sıkıntı kurallarda okuttuğunu lisana getiren baba Koç, “Onun arkadaşlarının artık kimisi hakim, kimisi savcı. Ben onu Erzurum’da okuttum. Burada cıvata endüstrinde muhasebecilik yapıyordu. Kendisi üç lisan biliyordu. Kısacası sonra asker oldu” dedi.

aydın haberleri / Aybike Göcekli – Lokal

Şehidin,Aydın,Şehit,Babası,Başkan,Adı,Koç,Gençlik,Spor,Stadın,Osman Koç,Müjdeli Haber,Şehit Babası ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.