Başkan Aktaş, Yenişehirli muhtarları dinledi

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Yenişehir’in 71 mahalle muhtarıyla bir ortaya geldi. Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur …

29.12.2021
Başkan Aktaş, Yenişehirli muhtarları dinledi

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Yenişehir’in 71 mahalle muhtarıyla bir ortaya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Yenişehir‘in 71 mahalle muhtarıyla bir ortaya geldi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallelerin gereksinim ve kahırlarını birinci ağızdan dinlemek ve süratli tahlil üretmek niyetiyle düzenlenen ‘Muhtarlar Buluşması’ programları Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ve İnegöl’ün akabinde Yenişehir ilçesiyle devam etti. Yenişehir Belediyesi Kent Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’ndeki toplantıya Büyükşehir Belediyesi Lideri Alinur Aktaş’ın bununla birlikte ayrıyeten Yenişehir Belediye Lideri Davut Aydın, AK Parti Vilayet Lider Yardımcısı Ufuk Ay, Yenişehir Muhtarlar Derneği Lideri Orhan Yıldız ve ilçedeki muhtarlar katıldı.

Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’de vazifeli bürokratlar ile Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinin genel müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda, bütün muhtarlar tek tek dinlendi. Muhtarlar şikayet ve talepleri tek tek not alırken, kısa, orta ve uzun vadede yapılacak çalışmalarla ilgili planlama yapıldı. Bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’e kazandırılan hizmetler ve 2022 yılında planlanan yatırımların ele alındığı toplantıyı kıymetlendiren Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, badirelerin birinci ağızdan tespit edilmesi açısından muhtarlar buluşmasına büyük kıymet verdiğini söyledi. Bursa‘nın 17 ilçesi ve 1058 mahallesiyle her köşesinin farklı bir hoş olduğunu lisana getiren Lider Aktaş, “Buna paralel olarak Bursa gelişiyor ve büyüyor. Biz de eksiklerimizi çok değerli demokrasimizin uç beyefendileri olan muhtarlarımızla, ilçe belediye liderlerimizle birlikte derdest etmenin hesabı içerisindeyiz. Yenişehir de yaklaşık 55 bin nüfusu ile orta ölçekli bir ilçemiz. Yenişehir’de gün uzunluğu çeşitli incelemelerde bulunduk, esnafımızı ziyaret edip, onları dinledik. Günün sonunda da muhtarlarımızla kapsamlı bir Yenişehir değerlendirmesi yaptık. Problemleri tek tek konuştuk, gerekli notlarımızı aldık. 2021’de neler yaptık, 2022’de neler yapacağız onları istişare ettik. Programa katılan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yenişehir Belediye Lideri Davut Aydın da Türkiye’nin birçok kentinde doğalgaz yokken Yenişehir’in kırsal 5 mahallesinde doğalgaz olduğunu hatırlatarak, önümüzdeki yıl doğalgaz ağının daha da genişleyeceğinin muştusunu verdi.

Muhtarlar Buluşması’nın 5’incisinin Yenişehir’de düzenlendiğini tabir eden AK Parti Vilayet Lider Yardımcısı Ufuk Ay da Büyükşehir ve ilçe belediyeleri tarafından gerekli her türlü yatırımın yapıldığını hatırlatarak, her vakit muhtarların yanında olduklarını vurguladı.

Yenişehir Muhtarlar Derneği Lideri Orhan Yıldız da mahallelerine kazandırılan hizmetler sebebiyle Lider Aktaş’a teşekkür etti. Yıldız, Lider Aktaş’a ilçe muhtarları ismine çini sürahi ve duvar skent aydın haberleriti armağan etti. – BURSA

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.