Türk Kadını Fotoğrafları Sergisi Yapıldı

09.03.2020
Türk Kadını Fotoğrafları Sergisi Yapıldı

ADD Söke Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü anmak ve kutlamak amacıyla “Başarılı 90 Türk Kadını” temalı fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.

Sergi açılışını derneğin kurucu üyesi olan Ruhsar Karadeniz ve Söke Belediye Başkan Yardımcısı Devrim Yerli beraber yaptı. Katılımcılar arasında Söke Belediye Meclis Üyesi Yasemin Gürsoy ve çeşitli STK’ların temsilcileri de yer aldı.

Türk Kadını ve çağdaşlık algısı değerlendirildi

ADD Şube Başkanı Makbule Erdoğan, Aydın çevresinde bir ilk olma özelliği taşıyan serginin asli amacının geçmiş Türk kadınları ile günümüz kadınlarının çağdaşlık ve başarı anlamındaki farklılıklarını kıyaslamak ve gün yüzüne çıkarmak olduğunu dile getirdi.

Erdoğan açıklamasında; “Ne yazık ki günümüz kadınları gelişmişlikten çok uzaktalar. Yıllar evvel o çetin şartlarda bu kadar büyük başarılar kazanmış olan kadın günümüz de ne yazık ki yalnızca evlenip kocasına ve çocuğuna bakmak zorunda kalan pasif bir hayatın içinde yok olmaktadır. İlerlemek şöyle dursun bunca teknolojik yenilik ve gelişmeye rağmen kadınlar oldukları yerde saymaktadırlar” dedi.
Sökeli kadınların duyurulara rağmen yeterli ilgiyi göstermediğinden de yakınarak sitemli konuşan dernek yönetimi, Bedesten Sanat Galerisi’nde hafta boyunca açık kalacak sergiye tüm vatandaşları davet ettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.