Başak Cengiz’in Katili Can Göktuğ Boz’un Akıl Hastanesine Sevk Edilme Talebi Reddedildi

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı, katil zanlısı Can Göktuğ Boz’un anne-babasının oğullarının akıl sıhhatinin yerinde olmadığı gerekçesiyle …

17.11.2021
Başak Cengiz’in Katili Can Göktuğ Boz’un Akıl Hastanesine Sevk Edilme Talebi Reddedildi

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı, katil zanlısı Can Göktuğ Boz’un anne-babasının oğullarının akıl sıhhatinin yerinde olmadığı gerekçesiyle akıl hastanesine sevk edilmesi istikametindeki talebini reddetti. İstanbul Ataşehir’de samuray kılıcıyla katledilen ge…

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı, katil zanlısı Can Göktuğ Boz’un anne-babasının oğullarının akıl sıhhatinin yerinde olmadığı gerekçesiyle akıl hastanesine sevk edilmesi istikametindeki talebini reddetti.

Başak Cengiz'In Katili Can Göktuğ Boz'Un Akıl Hastanesine Sevk Edilme Talebi Reddedildi 1

İstanbul Ataşehir’de samuray kılıcıyla katledilen genç mimar Başak Cengiz’in vefatıyla ilgili davada gelişme yaşandı.

Sabah’tan İstek Kaya’nın haberine göre, savcılık, Can Göktuğ Boz hakkında, soruşturmaya devam etme kararı aldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı, Boz’un kıl hastanesine sevk edilmesi tarafındaki talebi reddetti. Savcının bu kararı almasındaki en kıymetli münasebetler ise, katil zanlısının iki üniversite okumasını ve zanlının ‘hiçbir hastalığım yok, yalnızca uyuşturucu bağımlısıyım’ tarafındaki açıklamaları oldu.

Anne, ‘akıl sıhhati yerinde değil’ demişti

Başak Cengiz'In Katili Can Göktuğ Boz'Un Akıl Hastanesine Sevk Edilme Talebi Reddedildi 2

Can Göktuğ Boz’Un ‘Tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme’ ve ‘Silahla tehdit’ kabahatlerinden tutuklanmasının akabinde avukat annesi Ayşe Nejla Yomralıoğlu savunmasında oğlunun ‘akıl sıhhatinin yerinde olmadığını belirterek, ‘Kendisi 14 yaşından beri ruhsal tedavi görmektedir. Verilen ilaçları sistemli kullandıramadık. Son 2-3 yıldır tedaviyi reddediyor ve benimle görüşmemektedir. Dertlerinin arttığını, akıl sıhhatinin yerinde olmadığını ben de gözlemledim. Bu nedenle müşahede altına alınıp tedavisinin yapılmasını talep ediyorum’ demişti.

Lakin Boz, özel bir üniversitede mühendislik ve Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji kısmı okuduğunu, yıllar evvel uyuşturucu kullandığı için 17 gün yatılı olarak tedavi gördüğünü, tekrar birebir yıllarda unutkanlık için de ilaçla tedavi aldığını belirterek, ‘En son 2016’da tedavi için hastanelere gidiyordum. Son 5 yıldır tedavi için hastaneye gitmedim. Rastgele bir hastalığım bulunmamaktadır’ diye konuşmuştu.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.