Barış görüşmeleri devam ederken Ukrayna ordusu Rus askerlerini bazuka ile etkisiz hale getirdi

Ukrayna ve Rusya heyetleri ortasında süren görüşmelerde dün uzlaşıya yönelik açıklamalar yapıldı. Bu, bir muahede sağlanması tarafındaki umutları …

17.03.2022
Barış görüşmeleri devam ederken Ukrayna ordusu Rus askerlerini bazuka ile etkisiz hale getirdi

Ukrayna ve Rusya heyetleri ortasında süren görüşmelerde dün uzlaşıya yönelik açıklamalar yapıldı. Bu, bir muahede sağlanması tarafındaki umutları artırdı. Öte yandan barış görüşmeleri devam ederken toplumsal medyaya yansıyan imajlarda, Rus askerlerini taşıyan kamyonun bazuka ile vurulduğu anlar gündem oldu.

Rusya- Ukrayna ortasında yaşanan savaşta 22. güne girilirken, iki ülke temsilcileri ortasındaki diplomatik gayretler da sürüyor. Pazartesi başlayan 4. çeşit müzakereler dün de devam etti. Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, Facebook’tan yayınladığı son görüntüsünde Rusya ile yapılan barış görüşmelerinin “Daha gerçekçi bir yapıya büründüğünü, lakin hala vakte gereksinim duyulduğunu” aktardı. İki taraf ortasında müzakereler devam ederken, Ukrayna ve Rus ordusu ortasında çatışmalar ise devam ediyor.

BARIŞ GÖRÜŞMELERİ SÜRERKEN ALANDA SAVAŞ DEVAM EDİYOR

Ukrayna’nın Harkov kentinde aktarılan habere nazaran meydana gelen durumda, içinde Rus askerlerinin bulunduğu kamyonun bazuka ile vurulduğu görüldü. Ukraynalı askerin gövde kamerası ve havadan çekilen manzaralarda, hücum sonrası kamyonun elektrik direğine çarparak durabildiği kayıtlara geçti.

13 BİN 500 RUS ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Ukrayna, 24 Şubat’ta başlayan Rusya’nın işgal harekatının akabinde geçen 21 günde, Rus askeri güçlerinin yaşadığı kayıpları açıkladı. Açıklamada, “Ukrayna’ya saldıran Rus ordusundan 13 bin 500’den fazla askeri öldürüldü, 81 uçak, 95 helikopter, 404 tank, 1279 zırhlı araç, 150 top, 64 roketatar sistemi ve 36 hava savunma sistemi, 640 araç, 3 hafif hız teknesi, 60 yakıt aracı ve 9 rehberaydin.com imha edildi” denildi.

Vladimir Zelenskiy, Vladimir Putin, Ukrayna, Rusya, Savaş, Kiev, Dünya, Şimdiki, Haberler

Rus,Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.