Bangladeşli kadının şüpheli ölümü sonrası eşi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Zeytinburnu’nda 28 yaşındaki Bangladeşli Sümeyye Akdar eşi tarafından kaldığı odada boynundan iple pencerenin kol kısmına asılı bir biçimde …

19.03.2022
Bangladeşli kadının şüpheli ölümü sonrası eşi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Zeytinburnu’nda 28 yaşındaki Bangladeşli Sümeyye Akdar eşi tarafından kaldığı odada boynundan iple pencerenin kol kısmına asılı bir biçimde bulundu. Polis bir gece evvel hengame ettikleri öğrenilen Sümeyye Akdar’ın eşi R.İ.’yi gözaltına aldı. Mahkemeye çıkarılan kuşkulu isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

Zeytinburnu, Merkezefendi Mahallesi’nde 17 Mart 2022 tarihinde meydana gelen olayda bir ihbar üzerine olay yerine giden polis takımları Bangladeş asıllı Sümeyye Akdar’ın kaldığı odanın pencere koluna iple boynundan asılı bir biçimde buldu. Yapılan incelemede Sümeyye Akdar’ın hayatını kaybettiği belirlendi.

YANAĞINDA TIRNAK İZLERİ BULUNDU

Cinayet Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada Sümeyye Akdar’ın bir gece evvel hengame ettiği birlikte kaldığı eşi Bangladeş asıllı Refik İ.’yi gözaltına aldı. Yapılan incelemede Refik İ.’nin boyun kısmında tırnak izleri olduğu belirlendi. Ayrıyeten ceset üzerinde yapılan inceleme de Sümeyye Akdar’ın da yanağında tırnak izleri bulunduğu belirlendi.

“EŞİM BOYNUNDA İPLE KAPI KOLUNA ASILI BİR HALDE DURUYORDU”

Cinayet Ofis Amirliğinde sorgulanan kuşkulu Refik İ. “Eşimle birlikte yaşadığımız dairenin bir odasında kalıyorduk. Öbür odalarda diğerleri kalıyordu. Bir gece onunla tartıştık. Ortamızda hengame çıktı. Fakat daha sonra olay yatıştı. Ben sonraki gün sabah 08.00’de kalkarak işe gittim. Akşam döndüğümde oda kapısının kilitli ve açılmadığını gördüm. Bunun üzerine kapıyı kırarak içeri girdim. Eşim boynunda iple pencere kapı koluna asılı bir halde duruyordu. Çabucak polise haber verdim.” dedi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Poliste süreçleri tamamlanan kuşkulu adliyeye sevk edildi. Kuşkulu Refik İ. çıkarıldığı mahkeme tarafından isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın çok taraflı sürdüğü belirtildi.

aydın haberleri / 3. Sayfa

Zeytinburnu, Bangladeş, Polis, arbede, 3. Sayfa, Aktüel, Haberler

Olay ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.