BAİBÜ’de “cam günleri” etkinliği düzenlendi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Hoş Sanatlar Fakültesi Seramik Kısmı tarafından düzenlenen “cam günleri” aktifliğine katılan …

10.12.2021
BAİBÜ’de “cam günleri” etkinliği düzenlendi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Hoş Sanatlar Fakültesi Seramik Kısmı tarafından düzenlenen “cam günleri” aktifliğine katılan öğrenciler ve akademisyenler, camı sanat yapıtlarına dönüştürdü.

BOLU (kent aydın haberleri) – Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Hoş Sanatlar Fakültesi Seramik Kısmı tarafından düzenlenen “cam günleri” aktifliğine katılan öğrenciler ve akademisyenler, camı sanat yapıtlarına dönüştürdü.

Üniversitenin Gölköy yerleşkesinde düzenlenen aktiflikte, Dokuz Eylül Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Kısmı Araştırma Vazifelisi Mehmet Aydın, cam hamuru olarak da bilinen “pate de verre” tekniğini uyguladığı atölye çalışması gerçekleştirdi.

Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Kısmı Araştırma Vazifelisi Agah Barış Can Aksakal ise modelleme, kalıplama ve kullanılan cam materyal açısından pate de verre tekniğinde farklılıklar gösteren kalıp içi cam şekillendirme tekniğini uyguladı.

Cam sanatkarı Mehmet Güçlü Polat da yaygın kullanımlı cam tekniklerinden biri olan açık alevde işlevsel sanat uygulaması gerçekleştirdi.

Üniversitede 2 gün devam eden aktifliğin akabinde sponsor firmalara teşekkür plaketi takdim edildi.

Aktifliğe, BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him, Hoş Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Serkan Ece, Seramik Kısım Lideri Doç. Perrehberaydin.comn Şan Aslan, akademisyen ve sanatkarlar, sponsor firma temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

kent aydın haberleri / Zafer Göder – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.