Aydınlı sporcular Türkiye Şampiyonası’na damga vurdu

Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanlığı’nın fkent aydın haberleriliyet programı kapsamında Okul Sporları Gençler A Bilek Güreşi Küme …

30.12.2021
Aydınlı sporcular Türkiye Şampiyonası’na damga vurdu

Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanlığı’nın fkent aydın haberleriliyet programı kapsamında Okul Sporları Gençler A Bilek Güreşi Küme karşılaşmaları 28-29 Aralık 2021 tarihleri ortasında Efeler Atatürk Spor Salonu’nda düzenlendi.

AYDIN (rehberaydin.com) – Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanlığı’nın fkent aydın haberleriliyet programı kapsamında Okul Sporları Gençler A Bilek Güreşi Küme karşılaşmaları 28-29 Aralık 2021 tarihleri ortasında Efeler Atatürk Spor Salonu’nda düzenlendi.

Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü koordinatörlüğünde organize edilen ve iştirakin ağır olduğu karşılaşmalara ülke genelinde 10 vilayet ve yüzlerce kız ve erkek atlet katıldı. Küme karşılaşmaları ile başlayan bilek güreşlerinde, çekişmeli çabalar yer alırken, renkli imgeler de konu bahis oldu.. Sağ ve sol bilek kategorilerinde farklı sbirinciletlerde yarışan kız ve erkek atletler Türkiye Şampiyonası’na katılabilmek için kıyasıya bir uğraş etti.

Kıyasıya geçen ve sağ ve sol kategori olarak düzenlenen karşılaşmaların sonunda derecelere giren Aydınlı sportmenler, ismini finallere yazdırmayı başardı. Sol kol kategorisinde yarışan erkeklerde 55 kiloda Umut Deveci ikinci, 75 kiloda Hüseyin Yıldız üçüncü, 80+ kiloda Süleyman Şaylı dördüncü olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Sağ kol kategorisinde yarışan erkeklerde 55 kiloda Umut Deveci dördüncü, 75 kiloda Orhan Demir birinci, 80+ kiloda Süleyman Şaylı dördüncü olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Sol kol kategorisinde yarışan kızlarda 45 kiloda Azra Şenkal birinci, 70 klloda Nazar Karabacak birinci, 70+ kiloda Esra Kılıç üçüncü olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Sağ kol kategorisinde yarışan kızlarda 45 kiloda Azra Şenkal birinci, 70 kiloda Nazar Karabacak birinci, 70+ kiloda Esra Kılıç dördüncü olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Karşılaşmalar sonunda dereceye giren atlet ve ekiplere Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından muvaffakiyet evrakı ve madalya takdim edildi. Atletleri Aydın’da ağırlamaktan büyük memnunluk duyduğunu söz eden Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Cenap Fillikçioğlu, küme karşılaşmalarına katılan tüm atletleri tebrik etti ve derece elde eden atletlere Türkiye Şampiyonas’ında muvaffakiyetler diledi. – AYDIN

aydın haberleri – Spor Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.