Aydınlı jant firmasından 32 milyon dolarlık yeni yatırım

Aydın’da ürettiği jantları 80 ülkeye ihraç eden firma, ziraî ve endüstriyel iş makinelerine yönelik üretim için 32 milyon dolarlık yeni yatırım …

26.12.2021
Aydınlı jant firmasından 32 milyon dolarlık yeni yatırım

Aydın’da ürettiği jantları 80 ülkeye ihraç eden firma, ziraî ve endüstriyel iş makinelerine yönelik üretim için 32 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak.

AYDIN (kent aydın haberleri) – Aydın‘da ürettiği jantları 80 ülkeye ihraç eden firma, ziraî ve endüstriyel iş makinelerine yönelik üretim için 32 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak.

Efeler ilçesindeki Umurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde fkent aydın haberleriliyet gösteren Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin Genel Müdürü Ercan Çerçioğlu, kent aydın haberleri muhabirine, geçen yıla oranla satışlarında önemli oranda artış yaşandığını belirtti.

Yeni tip koronavirüs salgını münasebetiyle dünya tedarik zincirindeki kırılmaların kendilerine müspet tarafta yansıdığını kaydeden Çerçioğlu, evvelki yıla oranla cirolarını yüzde 60 artırdıklarını söyledi.

Çerçioğlu, bu devirde fırsatları uygun değerlendirdiklerini lisana getirerek, “Ülkemizin bulunduğu avantajlı coğrafya yani AB ülkelerine yakınlığı, Orta Doğu, Kuzey Afrika’ya lojistik avantajı, siparişlerimizin artmasında etken oldu. Bu süreci de âlâ yönettik. Teslimatlarımızda rastgele bir gecikme olmadı. 2022’de de bunun devam edeceğini düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Yurt dışında yeni müşteriler kazandıklarını söyleyen Çerçioğlu, bundan ötürü yeni yatırım kararı aldıklarını anlattı.

Germencik ilçesinde Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi’nde 47 bin metre kadarkarelik arsa alımıyla sıfırdan yeni bir yatırım planının hazır olduğunu anlatan Çerçioğlu, “Bu tesis ziraî makine ve endüstriyel iş makineleri jantları alanında üretim yapacak. Buradaki fabrikamızın yarısı kadar bir kapasiteyi üretecek. Bu da yaklaşık 1 milyon janta tekabül ediyor. Önümüzdeki aylarda inşkent aydın haberlerit başlayacak, amacımız 2023’ün birinci çeyreğinde üretime başlamak. Yaklaşık 32 milyon dolar civarında bir yatırım yapılacak. 150 personelle başlayıp vakit içerisinde 500 personele çıkabilecek bir yatırım.” formunda konuştu.

“Şu anda müşterilerimiz kalite ve lojistik müddeti nedeniyle artık Çin’den eser almak istemiyor. Vakit kaybetmememiz lazım. Bu yatırım için bizce tam vakti.” diyen Çerçioğlu, ihracata kıymet verdiklerini vurguladı.

“Milli bir vazife üzere görüyoruz”

“Hemen çabucak tüm kıtalara jant sevkiyatımız var. Yüklü yani yüzde 50’ye yakını AB ülkeleri. Ülkemiz iktisadının ihracat yoluyla düzgüne gideceğine, ülkemizin refahının, zenginliğinin ihracat yoluyla artacağına inanan sanayicilerdeniz. Bu yüzden de ürettiğimizin yüzde 80’ini ihraç ediyoruz. Bunu bir ulusal misyon üzere de görüyoruz. Yurt içinin de gereksinimlerini karşılıyoruz. Maksadımız mümkün olduğu kadar ihraç etmek. Hasebiyle bu yatırımı vaktinde yapıyoruz. Geç kalsaydık diğer tedarikçiler devreye girecekti. Yeni fabrikamız devreye girene kadar ana fabrikamızdan gereksinimleri karşılayacağız.”

kent aydın haberleri / aydın’da son dakika haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.