Aydınlı berber ve kuaförler hünerlerini sergileyecek

Aydın’da hizmet veren berber ve kuaförler ilksi düzenlenecek olan Aydın Hair Make-up Şenliği’nde hünerlerini sergileyecek. AYDIN (rehberaydin …

09.02.2022
Aydınlı berber ve kuaförler hünerlerini sergileyecek

Aydın’da hizmet veren berber ve kuaförler ilksi düzenlenecek olan Aydın Hair Make-up Şenliği’nde hünerlerini sergileyecek.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘da hizmet veren berber ve kuaförler ilksi düzenlenecek olan Aydın Hair Make-up Şenliği’nde hünerlerini sergileyecek. Aydın Berberler, Kuaförler ve Hari̇ka Varlık Salonları Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın çiçeği burnunda lideri Serhan Avşar ise birinci icrkent aydın haberleritını yapmaya hazırlanıyor.

Aydın’ın en çok üyesi bulunan odalarından olan Aydın Berberler, Kuaförler ve Hari̇ka Varlık Salonları Esnaf ve Sanatkarlar Odası, üyelerine fiyatsız eğitim vermeye hazırlanırken, eski lider Selahittin Çetindoğan devrinden bu yana adeta yıllardır esamesi okunmayan oda, yeni lider Serhan Avşar ile birlikte yine canlandı. Geçtiğimiz günlerde oda başkanlığına seçilen çiçeği burnunda lider Serhan Avşar ise seçim öncesi verdiği kelamlardan birini yerine getirmenin memnunluğunu yaşadıklarına dikkat çekerek, tüm üyelerini eğitime davet etti.

Aydınlı üyelerinin uzun müddettir beklediği eğitim seminerlerine başlayacaklarını söz eden Aydın Berberler, Kuaförler ve Hari̇ka Varlık Salonları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Lideri Serhan Avşar; “Belki eski yıllarda eğitimler yapıldı lakin uzun vakittir mesleksel eğitim yapılmadığını gördüm. Aslında bizim de seçim öncesi verdiğimiz kelamlardan bir tanesiydi bu. Meslektaşımızın da uzun müddettir beklediği mesleksel eğitim seminerlerini programlı bir formda hayata geçireceğiz. Bu sebeple şenlik havasında yapmayı planladığımız mesleksel eğitimlerimizin birinciini 20 Şubat günü gerçekleştireceğiz. Bunu nizamlı hale getirerek odamıza kayıtlı üyelerimizi yeni teknikler ile tanıştırmak ve daha nitelikli eleman yetiştirilmesini sağlamak istiyoruz. Üyelerimiz ile birlikte biz güçlü ve büyük bir aileyiz” dedi.

“Artık ailesinden uzak kalmayacak”

Eğitim almak isteyen birçok meslektaşının diğer vilayetlere gitmek zorunda kaldığını vurgulayan Avşar; “Meslektaşlarımız, mesleksel eğitim almak ve kendilerini geliştirmek için öteki vilayetlerdeki eğitmenlere giderek yüksek maliyetlerle eğitim alıyorlardı. Tıpkı vakitte hem işlerinden hem de ailelerinden uzak kalarak, bu durumdan maddi ve manevi olarak etkileniyorlardı. Biz oda olarak bu güçlü süreci kolaylaştırmak için eğitmenleri kentimize getirmeyi hedefledik ve artık üyelerimizin fiyatsız, işlerinden ve ailelerinden uzaklaşmadan eğitim almasını sağlayacağız. Böylelikle gerçek bir hizmet yapmış olacağız. Ayrıyeten bu eğitimler odamıza ve üyelerimize samimiyet katacaktır. Birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğimiz bu hoş günümüze tüm üyelerimizi davet ediyorum” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Lokal

Esnaf ve Sanatkarlar, Berber, Aydın, Lokal, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.