Aydın’ın tarihi ve kültürel zenginliğini anlatan tanıtım filmi yayımlandı

Aydın Kültür ve Turizm Vilayet Müdürlüğü, kentin tarihi ve kültürel zenginliğinin yer aldığı tanıtım sinemasını yayımladı. AYDIN (kent aydın …

15.02.2022
Aydın’ın tarihi ve kültürel zenginliğini anlatan tanıtım filmi yayımlandı

Aydın Kültür ve Turizm Vilayet Müdürlüğü, kentin tarihi ve kültürel zenginliğinin yer aldığı tanıtım sinemasını yayımladı.

AYDIN (kent aydın haberleri) – Aydın Kültür ve Turizm Vilayet Müdürlüğü, kentin tarihi ve kültürel zenginliğinin yer aldığı tanıtım sinemasını yayımladı.

Müdürlükten verilen bilgilendirme argümanında, medeniyetler kenti Aydın‘a yakışacak tanıtım sineması hazırlandığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, salgın sürecinde de dünyaya örnek bir performans sergileyerek 2019 ziyaretçi istatistiklerini geçmeyi başardıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Şehrimizin deniz turizmi noktasında tanınırlığını, kültür turizmi açısından da taçlandırmak isteğindeyiz. Bu maksatla bilhassa dijital mecralara hitap eden bir stratejiyi benimsedik. Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy Beyefendinin de çok beğendiği, Aydın‘ımızın kültür turizmi noktasında marka kıymetini arttıracak bir tanıtım sinemasını paylaşıma sunduk. Bunu Aydın sevdamızın da bir sembolü olması açısından Sevgililer Günü’nde gerçekleştirdik. Kentimize iyi uğurlu olsun.”

Kentin birçok farklı noktalarından manzaraların yer aldığı sinemada, doğal şahane varlıkler ve tarihi antik kentler dikkati çekiyor.

kent aydın haberleri / Aydın kent haberleri – Yeni

Kültür Turizmi, Turizm, Aydın, Umut, Aktüel, Haberler

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.