Aydın’da taşkın koruma çalışmaları ile araziler korunacak

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Aydın genelindeki taşkın muhafaza çalışmaları aralıksız devam ediyor. AYDIN (rehberaydin.com …

13.01.2022
Aydın’da taşkın koruma çalışmaları ile araziler korunacak

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Aydın genelindeki taşkın muhafaza çalışmaları aralıksız devam ediyor.

AYDIN (rehberaydin.com) – Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Aydın genelindeki taşkın müdafaa çalışmaları aralıksız devam ediyor. Vilayet genelinde yürütülen 9 projenin tamamlanması ile birlikte üreticilerin tarım yerleri de taşkınlardan korunacak.

Aydın genelinde bulunan derelerde meydana gelebilecek taşkınların önlenmesi ve tarım topraklarının korunması gayesiyle başlatılan ıslah çalışmaları aralıksız devam ediyor. Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından vilayet genelinde 9 taşkın muhafaza projesi gerçekleştirilirken, projelerin tamamlanmasıyla birlikte vilayet genelindeki birçok tarım toprağı taşkınlardan korunarak, vatandaşların can ve mal güvenliği sağlanacak. Ayrıyeten ilçe merkezlerinden geçen derelerde yapılan çalışmalar ile birlikte ilçe merkezleri de estetik bir manzaraya kavuşurken, vatandaşları rahatsız eden makûs koku ve görsel kirlilik de ortadan kaldırılacak.

Vilayet genelindeki taşkın müdafaa programları ile bilgilendirme yapan DSİ 21. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, yürütülen 9 projeden 2’sinin tamamlandığını, bir adedinde yüzde 95 oranında fiziki gelişme sağlandığını ve başka 6 projenin de 2022 yılı içerisinde rehberaydin.comle edileceğini söz etti.

Kuyucak, Yenipazar, Kuşadası, Koçarlı, Köşk, Nazilli ilçeleri ve Söke ilçesinde bulunan Savuca Piren Deresi, Bağarası Sarp Deresi, Söke Çayı Islahı olmak üzere yapılacak olan 9 projenin toplam proje bedelleri ise 71 milyon 94 bin TL oldu. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.