Aydın’da MHP’ye geri dönüş başladı

MHP Efeler ilçe teşkilatında, ayrılan üyelerin tekrar geri dönüşlerinin kelam gelimi edilen olduğunu tabir eden MHP Efeler İlçe Lideri Ahmet …

29.01.2022
Aydın’da MHP’ye geri dönüş başladı

MHP Efeler ilçe teşkilatında, ayrılan üyelerin tekrar geri dönüşlerinin kelam gelimi edilen olduğunu tabir eden MHP Efeler İlçe Lideri Ahmet Baskın, birinci kez oy kullanacak olan gençlerin de MHP’ye güvenerek üye olduğunu belirtti.

HİSARCIK, KÜTAHYA (rehberaydin.com) – MHP Efeler ilçe teşkilatında, ayrılan üyelerin tekrar geri dönüşlerinin kelam gelimi edilen olduğunu tabir eden MHP Efeler İlçe Lideri Ahmet Baskın, birinci kez oy kullanacak olan gençlerin de MHP’ye güvenerek üye olduğunu belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Efeler İlçe Başkanlığı’nda çalışmalar sürat kazanırken, partiden ayrılan üyelerde de tekrar geri dönüşler başladı. Efeler ilçe teşkilatı olarak partide geri dönüşlerin yaşandığına dikkat çeken MHP Efeler İlçe Lideri Ahmet Baskın; “Geri dönüşlerin bununla bir arada ayrıyeten birinci kez oy kullanacak olan gençlerin teveccüh göstererek bizi tercih etmesi MHP’nin de ne kadar muteber olduğunun göstergesidir” dedi.

Gençleri birçok hususa daha objektif bakabildiklerini ve bu sebeple gençlerin kendilerine olan ilgisini memnunlukla karşıladıklarını tabir eden Baskın; “Genel Liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda üye kayıtlarımıza sürat vermiş durumdayız. Daha evvel yaptığımız açıklamalarda da vatanı, milleti ve bayrağı ile sorunu olmayan herkese kapımız açık. Ayrıyeten Efeler ilçe teşkilatı olarak üye kayıtlarımız da son süratle devam etmekte. Teveccüh konusunda ise daha evvel çeşitli sebeplerle teşkilatımızdan ayrılan arkadaşlarımızın geri dönüşü konusunda da bir ivme kazandık. Bilhassa gençlerimiz açısından yeni üyelerimiz mevcut. Gençlerimizin de bizi tercih etmeleri MHP’nin ne kadar muteber olduğunun göstergesidir aslında. Zira yeni oy kullanacak arkadaşlar birtakım hususlara daha idealist ve objektif bakabiliyorlar. Yani katı tavır içerisinde değiller. Onların da teveccühleri de bizleri epey şad ediyor” dedi.

Bilhassa son 1 yılda yeni üyelerin sayısının epeyce yüksek olduğunu kelamlarına ekleyen Baskın; “2018 yılında malum ÂLÂ Parti’nin kuruluş basamağında birtakım kopmalar olmuştu lakin bunun dışında 2021 yılı içerisinde elimize noter kanalı ile gelen istifa sayısı hayli az. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n yaklaşık yüzde doksanında memuriyet üzere yani siyasi parti üyeliğine mani durumlar nedeniyle oldu. Yani zarurî istifalar oldu. Onun dışında çok büyük, reaksiyonli istifalar kelam gelimi edilen değil. Gelişler ile gidişleri karşılaştıracak olursak, tahminen yüzde 1 gidiyor, yüzde 99 geliyor. Bu çok güzel bir oran. Biz ‘Tek Çatı’ sisteminden denetim edebiliyoruz üyeliklerimizi. Bu kapsamda MHP’ye bir geri dönüş başladı da diyebiliriz. Birebir vakitte birinci sefer oy kullanacak kardeşlerimizin de bize karşı olan teveccühü, bu bizim için hepsinden daha değerli. Zira onlar siyasette birtakım bahislere katı olarak bakmıyorlar. Hülasa vatandaşlarımızın teveccühleri ile MHP Aydın’da gün geçtikçe güçleniyor” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisi, Hisarcık, Efeler, Aydın, Siyaset, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.