Aydın’da Korona tedbirleri genişletiliyor

27.03.2020
Aydın’da Korona tedbirleri genişletiliyor

Aydın’da korona önlemleri genişletiliyor. Halk ve devlet her ne kadar iş birliği içerisinde süreci götürüyor olsa da maalesef hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı günden güne artmakta. Peki, önümüzdeki günlerde Aydın halkını neler bekliyor? Aydın’da neler değişecek? Aydın sokağa çıkma yasağı ile karşı karşıya kalacak mı?,

Ülke genelinde yaşanan yeni gelişmeler neticesinde korona virüs maalesef günden güne yayılmaya devam ediyor. Her ne kadar sosyal izolasyon ile kişilerin kendi sağlıklarını korumasını ve dikkat etmelerini duyuran Sağlık Bakanlığı yine de virüsün yayılmasına engel olamıyor. Tüm çabalara rağmen koronavirüs halk arasında günden güne yayılıyor ve can alıyor. Son verilere göre Türkiye’de 5 Bin’den fazla tanılı hasta ve 100’e yakın hayatını kaybeden vatandaş mevcut. Peki, önümüzdeki günlerde Aydın’da neler yaşanacak ve Aydın’da korona önlemleri nasıl olacak?

Şehirler arası otobüs yolcuğu yasaklandı

İç İşleri Bakanı tarafından özel bir televizyon kanalında yapılan röportajda virüsün şehirlerden şehirlere yayılmasını önlemek adına şehirler arası yolcu taşımacılığının valilik izni olmadan artık gerçekleştirilmeyeceği söylendi. Bundan böyle özel izni olmayan kişiler Aydın’dan başka bir kente otobüs firmaları aracılığıyla yolculuk gerçekleştiremeyecekler.

Zincirli Han Oteli ve Spor Salonları Koronavirüs’e karşı kullanılacak

Haber merkezinden edindiğimiz bilgilere göre önümüzdeki günlerde efektif bir tavır ile Aydın içerisinde virüse karşı etkili bir tutum gösterilecek. Bu noktada Zincirli Han oteli karantina hastanesi olarak kullanılacak. Diğer yandan 2 adet spor salonu’da sahra hastanesi olarak görev alacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

Gün dayanışma, gün destek günü! Sağlık sisteminde yaşanabilecek yoğunluğu önlemek amacıyla; Zincirli Han Otelimizi karantina hastanesi, 2 adet spor salonumuzu sahra hastanesi olarak kullanmak üzere altyapılarını hazırladık. Biz buradayız, siz de lütfen #EvdeKal‘ın.

dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.