Aydın’da kar yağışı etkili oldu

Aydın’ın yüksek kısımlarındaki mahallelerde tesirli olan kar yağışının akabinde Aydın Büyükşehir Belediyesi takımları kapanan yolları açarken …

19.12.2021
Aydın’da kar yağışı etkili oldu

Aydın’ın yüksek kısımlarındaki mahallelerde tesirli olan kar yağışının akabinde Aydın Büyükşehir Belediyesi takımları kapanan yolları açarken, karda sıkışmış kalan vatandaşlara da yardım elini uzattı.

BUHARKENT, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın yüksek kesitlerindeki mahallelerde tesirli olan kar yağışının akabinde Aydın Büyükşehir Belediyesi takımları kapanan yolları açarken, karda sıkışmış kalan vatandaşlara da yardım elini uzattı.

Aydın’da dün gece tesirli olan ve sabah skent aydın haberleritlerine kadar aralıklarla tesirini sürdüren kar yağışının akabinde Aydın Büyükşehir Belediyesi grupları teyakkuza geçti. Yolları açık tutmak için aralıksız çalışan gruplar, buzlanmalara karşı da tuzlama çalışmaları yaptı. Geçtiğimiz Cuma gecesinden bu yana orta ara şiddetini artıran kar yağışı bilhassa Kuyucak, Buharkent, Köşk, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar, Sultanhisar Nazilli ve Efeler’in yüksek kısımlarında tesirini gösterdi. Vatandaşların günlük hayatını devam ettirebilmesi için harekete geçen Büyükşehir takımları, kar yağışının tesirli olduğu bölgelerde aralıksız çalışma yürüttü. Takımlar yaşanabilecek aksiliklere karşı da yollarda tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

Vakit zaman Bozdoğan ve Buharkent ilçelerinde yağan kar yağışından ötürü ulaşım da zorlaşırken, yüksek bölgelerdeki mahalle yolları Büyükşehir Belediyesi karla çaba grupları tarafından ulaşıma açıldı. Karın tesirini arttırdığı bölgelerde yolda araçları ile sıkışmış kalan vatandaşlar da grupların çalışmaları ile kurtarıldı.

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için grupların kış boyunca 24 skent aydın haberlerit temeline nazaran çalışmaya devam edeceklerini hatırlatarak, şoförlere yola hazırlıklı çıkmaları ikazında bulundu. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.