Aydın’da facia teğet geçti: Dev çam ağacı, öğrenciler dersteyken devrildi

Aydın’da facia teğet geçti: Dev çam ağacı, öğrenciler dersteyken devrildi Aydın’ın Efeler ilçesindeki bir lisenin bahçesindeki yarım asırlık çam …

10.02.2022
Aydın’da facia teğet geçti: Dev çam ağacı, öğrenciler dersteyken devrildi

Aydın’da facia teğet geçti: Dev çam ağacı, öğrenciler dersteyken devrildi Aydın’ın Efeler ilçesindeki bir lisenin bahçesindeki yarım asırlık çam ağacı büyük bir gürültü ile devrilirken, öğrencilerin olay sırasında derste olması facianın önüne geçti.

EFELER, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘da facia teğet geçti: Dev çam ağacı, öğrenciler dersteyken devrildi

AYDIN – Aydın‘ın Efeler ilçesindeki bir lisenin bahçesindeki yarım asırlık çam ağacı büyük bir gürültü ile devrilirken, öğrencilerin olay sırasında derste olması facianın önüne geçti. Okulun bahçesine devrilen dev çam ağacını görenler, “Öğrencileri Allah korumuş” yorumunda bulundu.

Olay, Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde skent aydın haberlerit 11.00 sıralarında meydana geldi. Olay Yeri̇nden Aktarılan Bi̇lgi̇lere nazaran, öğrenciler 4’üncü dersteyken bahçede bulunan yaklaşık 50 yıllık dev çam ağacı rüzgarın da tesiri ile büyük bir gürültü ile devrildi. Ağacın devrildiği sırada 800 mevcutlu okulun öğrencilerinin ise derste olması büyük bir facianın önüne geçti. Ağacın devrildiğini gören okul idarecileri durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi. Kısa müddette olay yerine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı takımları gerekli denetimleri yaptı. Olayda ölen yada yaralanın olmaması teselli kaynağı olurken, devrilen ağaç Aydın Orman İşletme Müdürlüğü grupları tarafından kesilerek olay yerinden kaldırıldı.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Özcan, “Çok şükür can kaybı ve yaralımız yok”

Efeler İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Hakan Özcan olayı duyar duymaz okula geldiklerini tabir ederek, “Okul müdürümüzün olayı haber vermesi ile birlikte çabucak okula geldik. Öğrencilerimizin 4’üncü ders esnasında içerideyken okulun kuruluşunda bahçeye dikilen ağaçlardan bir tanesi rüzgarın da tesiri ile bir anda yıkılmış. Çok şükür rastgele bir can kaybı ve yaralımız yok. Rastgele bir maddi ziyan da yok. Daha evvelden bu çeşit düşünceli ağaçların kesilmesi ile ilgili okulumuzun hem Aydın Orman İşletme Müdürlüğü’ne hem de ilgili belediyelere yazdığı yazışmalar da mevcut. Çok şükür rastgele bir ziyan ziyan olmadan bu olayı atlattık” dedi.

aydın haberleri / aydın kent haberleri – 3. Sayfa

Anadolu Lisesi, Efeler, Mevla, Aydın, 3. Sayfa, Haberler

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.