Aydın’da 2021 yılında 93 çocuk için ücretsiz kreş desteği sağlandı

Aydın Aile ve Toplumsal Siyasetler Vilayet Müdürlüğü tarafından Aydın’da 2021 yılında 93 çocuk için fiyatsız kreş dayanağı sağlandı. Aydın …

28.01.2022
Aydın’da 2021 yılında 93 çocuk için ücretsiz kreş desteği sağlandı

Aydın Aile ve Toplumsal Siyasetler Vilayet Müdürlüğü tarafından Aydın’da 2021 yılında 93 çocuk için fiyatsız kreş dayanağı sağlandı.

Aydın Aile ve Toplumsal Siyasetler Vilayet Müdürlüğü tarafından Aydın‘da 2021 yılında 93 çocuk için fiyatsız kreş dayanağı sağlandı.

Aile Ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından; şehit ve gazi çocukları, bakanlığa bağlı kuruluşlarda korunma altında bulunan çocuklar, cezaevlerinde hükümlü ve tutuklu olan anneleri ile birlikte kalan çocuklar, ekonomik gücü kâfi olmayan ailelerin çocukları ile ekonomik zahmet içindeki anne yahut babası vefat etmiş çocuklar, tek ebeveyni ile yaşayan çocuklar, engelli ebeveyni olan çocuklar, bayan konukevinde bulunan yahut ayrılan bayanların çocuklarının özel kreş, gündüz bakımevi ile özel çocuk kulüplerinden fiyatsız yararlanmasını sağlıyor.

Bu kapsamda Aydın‘da 2021 yılında 93 çocuk için ailelere fiyatsız kreş dayanağı sağlandı. Aydın Aile ve Toplumsal Siyasetler Vilayet Müdürlüğü tarafından verilen bilgilendirme argümanında, “Bakanlığımızın fiyatsız kreş takviyesi kapsamında Aydın vilayet genelinde 93 çocuğumuza kreş, Gündüz Bakim ve Çocuk kulübü dayanağı hizmeti sağlanmıştır” denildi. – AYDIN

aydın haberleri – Mahallî

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Şehit, Aydın, Çocuk, Lokal, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.