Aydın ve Manisa’da yeni yıl kutlandı

Aydın ve Manisa’da yeni yıl münasebetiyle kutlama yapıldı. MANİSA (kent aydın haberleri) – Aydın ve Manisa’da yeni yıl hasebiyle kutlama …

01.01.2022
Aydın ve Manisa’da yeni yıl kutlandı

Aydın ve Manisa’da yeni yıl münasebetiyle kutlama yapıldı.

MANİSA (kent aydın haberleri) – Aydın ve Manisa‘da yeni yıl hasebiyle kutlama yapıldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kent Meydan’ında düzenlenen aktiflikte makinelerle yapay kar püskürtüldü.

Renkli manzaraların oluştuğu aktiflikte süs havuzunda ışık ve ateş gösterisi yapıldı.

Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, meydana kurulan platformdan yaptığı konuşmada, 2022 yılının, barış, sevgi, memnunluk ve rahmet getirmesini diledi.

Çocuklarıyla etkinliklere katılan Nursel Kan da gazetecilere, vakitlerinin hoş geçtiğini belirterek “Çocuklarımızla birlikte yapay karda oynamaya geldik. Yeni yılda herkese sağlıklı yıllar dileriz.” dedi.

Ahmet Boral da 2021 yılının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde bittiğini belirterek, “Pandemiden ötürü hoş bir yıl geçiremedik. Umarım 2022 yılı çok daha hoş olur.” diye konuştu.

Yeni yıl için yapılan geri sayımın akabinde havai fişek gösterisi düzenlendi.

Öte yandan, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy da yeni yıl hasebiyle gruplarla birlikte kontrollere katıldı.

Misyon başındaki çalışanın yeni yılını kutlayan Aksoy’a, Jandarma Genel Kumandan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil ve protokol üyeleri de eşlik etti.

Manisa‘da yılbaşı gecesi 3 bin 600 kolluk kuvvet vazife yaptı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, yılbaşı hasebiyle, 112 Acil Davet Merkezi ile itfaiye merkezi, polis ve jandarma uygulama noktalarında vazifeli grupları ziyaret etti.

Birinci olarak 112 Acil Davet Merkezi’ne giden Vali Karadeniz, mesaideki çalışanın yeni yıllını kutladı. Daha sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına geçen Karadeniz, burada itfaiye telsizinden anons yaparak, misyon başındaki itfaiye gruplarına yeni yıl temennilerini iletti.

Vilayet Jandarma Komutanlığı Asayiş Komando Bölük Komutanlığındaki komandoları ve Manisa-İzmir yolundaki Süreyya Tabiat Parkı önündeki polis uygulama noktasını da ziyaret eden Vali Karadeniz, misyondaki işçiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali Karadeniz, ziyaretleri sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni yılın herkese hayırlar getirmesini temenni ederek, vilayet genelinde 3 bin 600 kolluk kuvvetinin vatandaşların yılbaşını huzur ve inançta geçirmesi için misyonu başında olduğunu söyledi.

Son günlerde vilayet genelinde Kovid-19 olaylarında kısmi bir yükselme olduğunu lisana getiren Karadeniz, 2021 yılı hadise dataları ortalamasına nazaran daha güzel bir noktada olduklarını söz etti.

Karadeniz’e ziyaretlerinde Vilayet Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy ve Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım da eşlik etti.

kent aydın haberleri / Aydın kent haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.