Aydın, turist sayısında salgın öncesine yaklaştı

Aydın Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer, kente gelen turist sayısının salgın öncesi sayılara yaklaştığını belirtti. AYDIN …

25.12.2021
Aydın, turist sayısında salgın öncesine yaklaştı

Aydın Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer, kente gelen turist sayısının salgın öncesi sayılara yaklaştığını belirtti.

AYDIN (kent aydın haberleri) – Aydın Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer, kente gelen turist sayısının salgın öncesi sayılara yaklaştığını belirtti.

Kentin turizm kesimi kıymetlendirme toplantısı Kuşadası’nda bir otelde yapıldı.

Aydın Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer, toplantıda yaptığı konuşmada turizmde salgın kurallarına karşın başarılı bir dönemin geçirildiğini bildirdi.

2019 yılında Türkiye’nin turizmde 52,5 milyon turist sayısıyla ziyaretçi rekoru kırdığını hatırlatan Tuncer, “Aynı yıl Aydın’a yaklaşık 1 milyon 650 bin yabancı turist geldi. Lakin pandemi nedeniyle 2020 yılında bu sayı 350 bine kadar geriledi. Aydın’da 2021 yılı istatistiklerine baktığımızda neredeyse pandemi öncesi periyot olan 2019 yılının sayılarını yakaladığımızı görüyoruz. Bu bizleri çok sevindirdi.” dedi.

Vilayet Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ahmet Demir de bu yıl kente en fazla Almanya’dan turist geldiğini, bunu Polonya, Rusya, Bulgaristan ve Ukrayna’nın izlediğini lisana getirdi.

Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdülbari Yıldız ise kentte 17 bölgede arkeolojik çalışma yürütüldüğünü belirterek, “Aydın, bugün Türkiye’de en fazla hafriyat çalışmasının yapıldığı kentler ortasında birinci sırada yer alıyor” diye konuştu.

kent aydın haberleri / İbrahim Uzun – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.