AYDIN-KUŞADASI’NDA YAŞAYAN YERLEŞİK YABANCILAR NOEL’İ KUTLADI

AYDIN’ın Kuşadası’nda Belediye ile Kuşadası Kent Kurulu Yabancılar Meclisi tarafından ilçede yaşayan yerleşik yabancılar için yeni yıl şenliği …

26.12.2021
AYDIN-KUŞADASI’NDA YAŞAYAN YERLEŞİK YABANCILAR NOEL’İ KUTLADI

AYDIN’ın Kuşadası’nda Belediye ile Kuşadası Kent Kurulu Yabancılar Meclisi tarafından ilçede yaşayan yerleşik yabancılar için yeni yıl şenliği düzenlenip Noel kutlaması yapıldı.

KUŞADASI, AYDIN (rehberaydin.com) – AYDIN’ın Kuşadası‘nda Belediye ile Kuşadası Kent Kurulu Yabancılar Meclisi tarafından ilçede yaşayan yerleşik yabancılar için yeni yıl şenliği düzenlenip Noel kutlaması yapıldı. İlgi gören şenlikte, kurulan stantlarda yiyecek, içecek ve ikramlık eşya satıldı. Çocuklar, Noel baba kostümü giymiş animatörler ile hatıra fotoğrafı çektirirken, büyükler Kuşadası Kent Orkestrası’nın çaldığı müzikler eşliğinde dans etti.

Camikebir Mahallesi’nde bulunan Balıkçılar Meydanı, Kuşadası’nda yaşayan yerleşik yabancılar için yeni yıl şenliğine konut sahipliği yaptı. Renkli imgelere sahne olan Noel kutlamasında şenlik alanına kurulan stantlarda dernek ve bayan kooperatifleri tarafından yiyecek, içecek ve ikramlık eşya satışı yapıldı. Kuşadalıların da ağır ilgi gösterdiği şenlikte Elifname Dans ve Sanat Merkezi ile Ukraynalılar Kültür Derneği tarafından halk oyunları, dans ve jimnastik şovları sergilendi. Çocuklar, Noel baba kostümü giymiş animatörler ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Büyükler ise Kuşadası Kent Orkestrası ile Kuşadası Hafif Batı Müziği Korosu’nun seslendirdiği müzikler eşliğinde dans etti. Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, kurulan stantları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet edip alışveriş yaptı.

Kuşadası Kent Kurulu Yabancılar Meclisi Lideri Olena Burgaç, “Öncelikle Kuşadası Belediye Liderimiz Sayın Ömer Günel’e çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sene pandemi nedeniyle çok sıkıntı günler geçirdik. 2022 yılının Kuşadası’nda yaşayan herkese sıhhat, muvaffakiyet ve memnunluk getirmesini diliyorum” dedi.

Kuşadası Kent Kurulu Lideri Mustafa Ünver ise “Kuşadası’nda yaşayan yabancı hemşehrilerimiz için bu yıl birinci sefer düzenlediğimiz yeni yıl şenliğini klasik hale getirmek istiyoruz. Yeni yıl şenliğimizin yapılmasında emeği geçen başta Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Kuşadası Kent Kurulu olarak Kuşadası için çok hoş projeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

“AMACIMIZ KAYNAŞMA VE BÜTÜNLEŞMEYİ SAĞLAMAK”

Kuşadası Belediye Lider Yardımcısı Oğuzhan Turan da “Noel, Hristiyanlar için çok kıymetli bir gün. Düzenlediğimiz yeni yıl şenliğiyle Kuşadalılar ve Kuşadası’nda ömürlerini sürdüren yabancılar ortasında kaynaşma ve bütünleşmeyi sağlamak istiyoruz. Kuşadası Belediyesi olarak böylesine kıymetli aktifliğe mesken sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz” dedi.

aydın haberleri / Eşber Okayer – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.