Aydın Haber: 18 bin kişi Coronavirüs Aşısı oldu

25.01.2021
Aydın Haber: 18 bin kişi Coronavirüs Aşısı oldu

Aydın haberleri, Türkiye genelinde uygulanmaya başlayan koronavirüs aşıları Aydın ili genelinde de büyük oranda uygulandı. Öncelikli olarak sağlıkçılara yapılan aşının ilerleyen süreçte tüm ülke genelinde uygulanması beklenmekte.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde de etkisini göstermişti. Özellikle kronik rahatsızlığı olanları etkilene virüse karşı aşılanma uygulamasının yapılması uzun zamandır beklenmekteydi. CoronaVac (SinoVac) aşısı ülkemize geldiği ilk günden beri öncelikli olarak sağlık çalışanları ve ileri derece immün yetmezlik yaşayan kişilerin aşılanması planlanmaktaydı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan çalışmada ise belirli bir süre sağlıkçılara öncelikli olarak yapılması ardından önem teşkil eden gruplara aşının uygulanması planlanmakta.

Aydın’da ise kitlesel olarak 14 Ocak tarihinde başlayan sağlıkçılara virüs aşılaması, günümüze kadar yaklaşık 18 bin kişiye uygulanmış.

Özellikle Aydın’da çalışan sağlıkçılara hızlıca uygulanan aşı, son günlerde huzur evlerinde yaşayan 90 yaş üstü kişilere uygulanmaktaydı.

Konuyla ilgili ilerleyen günlerde yeni gelişmelerin bizlere ulaşması beklenmekte.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.