Aydın, en az artış yaşanan 18. il oldu

Pandemide en inançlı kentlerden ortasında yer alan Aydın’da bu hafta olay sayılarında yüzde 0,44 oranında artış yaşanırken, vilayetlere nazaran …

06.12.2021
Aydın, en az artış yaşanan 18. il oldu

Pandemide en inançlı kentlerden ortasında yer alan Aydın’da bu hafta olay sayılarında yüzde 0,44 oranında artış yaşanırken, vilayetlere nazaran haftalık hadise sayısı tablosunda ise Aydın bu hafta en az artış yaşanan 18. vilayet oldu.

AYDIN (rehberaydin.com) – Pandemide en inançlı kentlerden ortasında yer alan Aydın‘da bu hafta olay sayılarında yüzde 0,44 oranında artış yaşanırken, vilayetlere nazaran haftalık hadise sayısı tablosunda ise Aydın bu hafta en az artış yaşanan 18. vilayet oldu.

Tüm dünyayı tesiri altına alan ve ülkemizde de görüldüğü günden bu yana 76 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs ile çaba devam ediyor. Olağanlaşma sürecinin akabinde Aydın’da sıkı önlemler alınmaya devam ederken, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı, vilayetlere nazaran haftalık koronavirüs olay sayıları tablosunda vilayet genelinde bu hafta artış yaşandı. Olay sayısı en düşük vilayetler ortasında yer alan Aydın’da geçtiğimiz hafta yüzde 2 oranında artış göstererek yüz binde 60,67 olan olay sayısı bu hafta yüzde 0,44 oranında artış yaşayarak yüz binde 60,94 olarak gerçekleşti. Vilayetlere nazaran haftalık hadise sayısı tablosuna bakıldığında ise Aydın, bu hafta en az hadise görülen vilayet olarak 18. sırada yer aldı.

“GÜNLÜK HADİSE SAYISI 97 OLDU”

Aydın Valiliği ve Aydın Vilayet Sıhhat Müdürlüğü koordinesinde yapılan çalışmalar ve alınan önlemlerin bununla birlikte ayrıyeten vatandaşların aşıya erişebilirliği konusunda da örnek çalışmalar yapılmaya devam ederken, Aydın hem müspet hadiselerde hem de aşılanma yüzdelerinde en güzel vilayetler ortasında yer almaya devam ediyor. Haftalık hadise sayılarının açıklanmaya başlandığı birinci günlerden bu yana vilayet genelinde alınan önlemler tesirini göstermiş, günlük olay sayısı 10’a kadar düşmüştü lakin ülke genelindeki olağanlaşma sürecinin akabinde yaşanan artışlar Aydın’ı da etkiledi. Sıhhat Bakanlığı tarafından açıklanan tablo kapsamında yapılan hesaplamalara nazaran 20-26 Kasım tarihleri ortasında Aydın’da günde ortalama 97 olay görülürken, bu sayı bir haftada 681’e ulaştı. Geçtiğimiz hafta ortalama 96 olan günlük olay sayısı ise bu hafta 97’ye yükseldi.

Haftalık hadiseler ile ilgili açıklama yapan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca; “20-26 Kasım ortasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 hadise sayısı vilayet bazında neydi? Bilgiler, haftalık İnsidans haritasında” dedi.

(sosyal medyada bizi takip edin/rehberaydin.com)

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.