Aydın Büyükşehir’in Nazilli’deki meydan projesinin yapımı sürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Nazilli’ye kazandıracağı İstasyon Meydanı ve Yer Altı Otoparkı projesinde çalışmalar süratle ilerliyor. NAZİLLİ …

03.02.2022
Aydın Büyükşehir’in Nazilli’deki meydan projesinin yapımı sürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Nazilli’ye kazandıracağı İstasyon Meydanı ve Yer Altı Otoparkı projesinde çalışmalar süratle ilerliyor.

NAZİLLİ, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Nazilli’ye kazandıracağı İstasyon Meydanı ve Yer Altı Otoparkı projesinde çalışmalar süratle ilerliyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’nun çağdaş, yenilikçi ve eser kazandıran hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Nazilli’deki İstasyon Meydanı ve Yer Altı Otoparkı projesinin üretim çalışmalarında süratle ilerliyor. Nazilli’nin kalbinde yer alan, etrafında tarihi yapılar ve kentin en beğenilen çarşısının da yer aldığı alan, Büyükşehir Belediyesi’nin projesi ile çekim merkezi oluyor.

Nazilli’ye yeni bir soluk

Kentin ekonomik ve toplumsal hayatına yeni bir soluk kazandıracak olan meydan ile etrafındaki ömür alanına da paha katacak. Proje, yürüyüş yolları ve yeşil alanlarıyla da bölgeye nefes aldıracak. Bununla birlikte trafik oluşmasına neden olan araç park yeri muhtaçlığına da karşılık veren çalışma, inşa edilecek olan yeraltı otoparkı ile trafiğin rahatlamasını da sağlayacak.

Tarihi yapılar korunarak inşa süreci sürdürülüyor

Yapılan çalışmalar kapsamında öncelikli olarak etraftaki binaların korunması için yer güzelleştirme usulü olan jet grout ile tabanda güçlendirme sağlanıyor. Bununla birlikte çalışma alanı etrafına de duvarlar imal edildiğini belirten Şantiye Şefi Muhammed İrşad Geter, “Amacımız en kısa vakitte Nazilli’ye meydanını kavuşturmak. Mevcut yapıları korumak için yer altına diyafram duvar imalatı yapıldı. Tarihi yapıyı korumak içinde ekstra tedbir olarak jet grout prosedürü yapılıyor. Bilhassa esnafı korumak ismine çalışma skent aydın haberleritlerine ve formüllerine dikkat ediyoruz.” dedi – AYDIN

aydın haberleri – Mahallî

Büyükşehir Belediyesi, Hasret Çerçioğlu, Nazilli, Aydın, Lokal, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.