Aydın Büyükşehir Belediyesi Savrandere Mahallesi’nin altyapısını yeniliyor

Kentin her noktasında çağdaş ve sağlıklı altyapı sınırları oluşturmak için büyük yatırımlar yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler’in …

13.12.2021
Aydın Büyükşehir Belediyesi Savrandere Mahallesi’nin altyapısını yeniliyor

Kentin her noktasında çağdaş ve sağlıklı altyapı sınırları oluşturmak için büyük yatırımlar yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler’in Savrandere Mahallesi’nde çalışmalara başladı.

EFELER, AYDIN (rehberaydin.com) – Kentin her noktasında çağdaş ve sağlıklı altyapı sınırları oluşturmak için büyük yatırımlar yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler’in Savrandere Mahallesi’nde çalışmalara başladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Barış Altıntaş ve ASKİ Genel Müdürü Hakan Olkaç çalışma yapılan alanda inceleme yaparak, gelinen evre hakkında da bilgi aldı.

“Savrandere’ye büyük yatırım”

Aydın Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASKİ) grupları tarafından yürütülen Savrandere Mahallesi içme suyu şebeke sınırının yenilenmesi kapsamında; altyapı ve üstyapı çalışmalarında yaklaşık maliyeti iki milyon lira olan yatırım ile 9 bin 709 metre kadar içme suyu çizgisi, 142 adet abone ilişkisi ve 2 adet yangın hidrantı yapılacak. Ayrıyeten mahallede sondaj çalışması yapılarak ek su kaynakları da oluşturulacak. Bu proje ile Savrandere’nin içme suyu sınırı kalıcı, fonksiyonel ve çağdaş bir altyapıya sahip olacak.

“Muhtar Adıgüzel’den Lider Çerçioğlu’na hizmet teşekkürü”

Mahallesine yapılan yatırımdan ötürü memnunluğunu lisana getiren Savrandere Muhtarı Rafet Adıgüzel, “Çok büyük bir proje. Bu hizmeti bize sağladığı için Aydın Büyükşehir Belediye Liderimiz Hasret Çerçioğlu’na sonsuz hürmetlerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.