Avukatlık asgari ücret tarifesi belirlendi

Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan yeni avukatlık minimum fiyat tarifesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Buna nazaran …

20.11.2021
Avukatlık asgari ücret tarifesi belirlendi

Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan yeni avukatlık minimum fiyat tarifesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Buna nazaran, ofiste kelamlı danışmanlıkta birinci bir saat için 675, takip eden her saat için 405 lira, davet üzerine gidilen yerde sö…

Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan yeni avukatlık taban fiyat tarifesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, ofiste kelamlı danışmanlıkta birinci bir saat için 675, takip eden her saat için 405 lira, davet üzerine gidilen yerde kelamlı danışmanlıkta birinci bir saate kadar 1405, izleyen her saat için 695 lira, her türlü dilekçe, ihbarname, ihtarname ve protesto düzenlenmesinde 1030, kira kontratı ve gibisi evrakların hazırlanmasında 1350, tüzük, yönetmelik, miras mukavelesi, vasiyetname, vakıf senedi üzere evrakların hazırlanmasında 4 bin 100 lira avukatlık fiyatı alınacak.

Memleketler arası yargı yerlerindeki duruşmasız işlerde 13 bin 875, duruşmalı işlerde 24 bin lira avukatlık fiyatı ödenecek.

Ceza soruşturma evresindeki işler için 1550, sulh hukuk mahkemelerindeki davalar için 2 bin 175, sulh ceza ve infaz hakimliklerinde takip edilen davalar için 2 bin, asliye mahkemelerindeki davalar için 5 bin 100, ağır ceza mahkemelerindeki davalar için 10 bin 250 lira avukatlık fiyatı alınacak.

Yargıtay’da görülen birinci derece davalar için 7 bin 425 lira, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay’da temyiz yoluyla görülen işlerin duruşması için 3 bin 815 lira avukatlık fiyatı ödenecek.

Tarifeyle başka yargı yerlerindeki iş ve süreçler ile başka tüzel yardımlar karşılığında ödenecek fiyatlarda de makul oranlarda artış yapıldı.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.