Apple Türkiye’deki tüm iPhone satışlarını durdurdu

Türk Lirası bugün çok süratli bir biçimde kıymet kaybetti. Sabahın birinci saatlerinde 11,50 TL olan dolar kuru, ilerleyen saatlerde evvel 12 TL …

24.11.2021
Apple Türkiye’deki tüm iPhone satışlarını durdurdu

Türk Lirası bugün çok süratli bir biçimde kıymet kaybetti. Sabahın birinci saatlerinde 11,50 TL olan dolar kuru, ilerleyen saatlerde evvel 12 TL’yi sonra da 13 TL’yi geçti.Teknolojik eser almayı düşünen müşteriler, artırım korkusu nedeniyle vakit kaybetmeden alım yap…

Türk Lirası bugün çok süratli bir biçimde paha kaybetti. Sabahın birinci saatlerinde 11,50 TL olan dolar kuru, ilerleyen saatlerde evvel 12 TL’yi sonra da 13 TL’yi geçti.

Teknolojik eser almayı düşünen müşteriler, artırım korkusu nedeniyle vakit kaybetmeden alım yapmaya başladı. Artırımlar ne vakit gelir bilinmez lakin Apple bugün iPhone 11 satışlarını durdurarak birinci adımı attı.

Online Apple Store’da tüm iPhone 11 modellerinin satışı durduruldu. Seçim yaptığınız vakit “Şu Anda Mevcut Değil” yazıyor. iPhone 13’lerdeki stok sorunu nedeniyle iPhone 11’lere ilgi hayli artmıştı. Apple’ın sitesinde 8.499 TL olan 128 GB iPhone 11’ler şu anda başka sitelerde 10499 TL’ye satılıyor.

Donanımhaber’in haberine nazaran iPhone 13 üretiminde ‘çip sorunu’ nedeniyle dünya genelinde stok badiresi yaşanıyor lakin iPhone 11’lerde bu türlü bir sorun rapor edilmedi. iPhone 11’de stok düşüncesi olmadığı için ülkemizdeki satışların durdurulma sebebinin ‘zam beklentisi’ olduğu söylenebilir. Apple’ın bununla bir arada ayrıyeten öteki pek çok satıcıda da iPhone 11 satışları durduruldu. Apple’ın mümkün artırımına karşı hazırlıklar yapılmış üzere görünüyor.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.