Ankaragücü’nün vefat eden Onursal Başkanı Cemal Aydın için cenaze töreni düzenlendi

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 73 yaşında hayatını kaybeden MKE Ankaragücü Onursal Lideri Cemal Aydın için kulüp tesislerinde cenaze merasimi …

11.12.2021
Ankaragücü’nün vefat eden Onursal Başkanı Cemal Aydın için cenaze töreni düzenlendi

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 73 yaşında hayatını kaybeden MKE Ankaragücü Onursal Lideri Cemal Aydın için kulüp tesislerinde cenaze merasimi gerçekleştirildi.

AYDIN (rehberaydin.com) – Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 73 yaşında hayatını kaybeden MKE Ankaragücü Onursal Lideri Cemal Aydın için kulüp tesislerinde cenaze merasimi gerçekleştirildi. Aydın’ın cenaze merasiminde ailesinin ve sevenlerinin bununla birlikte ayrıyeten kulübün önde gelen isimleri de yer aldı.

Tedavi gördüğü hastanede geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini kapayan Ankaragücü’nün Onursal Lideri Cemal Aydın için kulübün Beştepe’de bulunan tesislerinde cenaze merasimi düzenlendi. Aydın’ın cenaze merasimine; Spor Hizmetleri Genel Müdür Mehmet Baykan, Ankaragücü Lideri Faruk Koca, Gençlerbirliği Lideri Niyazi Aktaş, eski Ankaragücü liderleri ile yöneticileri, Futbol A Ekibi oyuncuları ile teknik grubu ve Aydın’ın ailesi ile yakınları katıldı.

“Bu acıyı dindirmenin en değerli göstergesi de Ankaragücü’nün bu sene hak ettiği yere gelmesidir”

Cenaze merasiminde konuşan Ankaragücü Lideri Faruk Koca, Aydın ailesinin acılarına ortak olduklarını belirterek, “Dünyanın en güç işlerinden biridir kulüp başkanlığı. Zira hedeftesiniz ve tenkit okları daima size dönüktür. İşin tabiatı gereği her vakit başarılı olmak zorundasınız. Her vakit amaçta olduğunuz için başarılı olduğunuzda o muvaffakiyetin olumlu tepisini hissetmiyorsunuz, zira her vakit yenilgi yahut başarısızlık tereddüdünü yaşıyorsunuz. Bu tesisleri imar eden, kulübe kazandıran Cemal Aydın ağabeyimizin dostları buradayken, kulübün yerinde kendisi için helallik istiyorum. Biz Ankaragücü bağıyla bize düşen vazifesi yapıyoruz lakin hiçbir vakit ailesinin hissettiklerini hissetmiş olamayız. Onların acılarına ortak olmak, teselli etmek ve paylaşmak vazifesini yapabildiysek ne memnun bize. Bu acıyı dindirmenin en değerli göstergesi de Ankaragücü’nün bu sene hak ettiği yere gelmesidir. Bu sorumluluk şuuruyla en azından Cemal abiyi teselli edecek bir sonuç elde edip şampiyonluk yaşarsak bu tahminen bir teselli kaynağı olur” sözlerini kullandı.

“Sadece babamızı değil, yol rehberimizi de kaybettik”

Vefat eden babasının ömrünü Ankaragücü’ne adadığını belirten Cem Aydın ise, “Ankaragücü’ne gerek sportif gerekse tesis alanlarında çok büyük katkısı olan babamı mkent aydın haberlerilesef kaybettik. Biz o gün yalnızca babamızı değil, yol rehberimizi de kaybettik. Babamın spor adamlığı ve Ankaragücülü olma kimliği, iş adamı ve hukukçuluğunun hatta ailesinin de önüne geçti. Sarı lacivertli ekip için, ‘Ankaragücü bir renk değil bir kimliktir’ diyen babam, o mücadeleci ruhuyla Ankaragücü’nün haklarını her platformda savundu” biçiminde konuştu. – ANKARA

aydın haberleri – Spor Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.