Ankara’da korkunç saldırı

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde okuldan konuta dönerken başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan Enes Koca (12) ağır yaralandı.Teyzesi Kevser Muslu …

30.11.2021
Ankara’da korkunç saldırı

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde okuldan konuta dönerken başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan Enes Koca (12) ağır yaralandı.Teyzesi Kevser Muslu ise Enes’in hayvanları çok sevdiğini köpeği olsun diye dualar ettiğini belirterek, “Annesi ona köpek alsın diye Y…

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde okuldan meskene dönerken başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan Enes Koca (12) ağır yaralandı.

Teyzesi Kevser Muslu ise Enes’in hayvanları çok sevdiğini köpeği olsun diye dualar ettiğini belirterek, “Annesi ona köpek alsın diye Yasin Suresi’ni ezberliyordu ve çocuk köpekle imtrehberaydin.comn oldu” diye konuştu.

Olay, saat 16.00 sıralarında Mimar Sinan Mahallesi Altın Caddesi’nde meydana geldi. Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Enes Koca, okuldan çıkıp yürüyerek meskene gitmeye başladı.

Enes Koca, yolda önüne çıkan başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Birkaç saat geçmesinin akabinde oğullarının meskene gelmemesi üzerine anne Ayşe ve baba Serdar Koca, endişelenerek Enes’i aramaya başladı.

Amcası Ali Osman Koca, okul yolunda aradığı Enes’i sokak köpeklerinin ortasında kanlar içerisinde yatarken buldu.

Amcasının köpeklerin ortasından aldığı Enes, Pursaklar Devlet Hastanesi’ne akabinde da Ankara Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Bedeninin pek çok yerinden köpek ısırıklarıyla ağır yaralanan Enes Koca, hastanenin ağır bakım ünitesinde tedaviye alındı.

Akrabaları hastane önünde saatlerce bekleyerek Enes’in durumuyla ilgili tabiplerden bilgi aldı. Enes’ten gelecek uygun haberi bekleyen amcası, dayısı, teyzesi ve dedesi mahalle ortalarında hayvanların beslenmesini istemediklerini belirterek, canlarından tasa duyduklarını söyledi.

Gazetecilere konuşan amca Ali Osman Koca, “Bir baktım 8 yahut 10 tane köpek vardı. Çantası ilerideydi, evvel çocuğu görmemiştim. Sonra çocuğa yaklaştım, çırılçıplak yerde yatar vaziyette, her tarafını köpekler parçalamış halde, çocuğu hastaneye götürdük” dedi.

ANNESİ KÖPEK ALSIN DİYE YASİN EZBERLİYORDU’

Teyzesi Kevser Muslu ise Enes’in hayvanları çok sevdiğini köpeği olsun diye dualar ettiğini belirterek, “Çocuğum o köpekler ısırırken bile ‘ya Şafi ya Allah’ diye dua etmiş. Biz de hayvanseveriz lakin hayvansever beşerler duysunlar, neredeler, görmüyorlar mı? Yeğenim de köpekleri çok seven bir çocuktu. Annesi ona köpek alsın diye Yasin Suresi’ni ezberliyordu ve çocuk köpekle imtrehberaydin.comn oldu” diye konuştu.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.