Ankara, Kılıçdaroğlu’nun 15 dakikalık manifestosunu konuşuyor: Resmen cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan etti

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün bir birincie imza atarak küme toplantısındaki konuşmasını 15 dakikada bitirdi. Yeni bir yolda yürümeye …

27.04.2022
Ankara, Kılıçdaroğlu’nun 15 dakikalık manifestosunu konuşuyor: Resmen cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan etti

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün bir birincie imza atarak küme toplantısındaki konuşmasını 15 dakikada bitirdi. Yeni bir yolda yürümeye başlayacağını açıklayan Kılıçdaroğlu, “Cesaret yoksa zafer yoktur. Ya bana katılın ya da yolumdan çekilin. Pes etmeyeceğim, durmayacağım, milletimin huzurunda kelam veriyorum. İçimde bu halk için biriktirdiğim büyük bir hengame var.” dedi. CHP önderinin bu kelamları cumhurbaşkanlığına adaylık ilanı olarak yorumlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel (Chp) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki küme toplantısında bir birincie imza attı.

“YA BANA KATILIN YA YOLUMDAN ÇEKİLİN”

Ülkenin siyaset gündemine ait değerlendirmeler yerine sırf Seyahat Parkı Davası’nda çıkan tutuklama kararlarına değinen Kılıçdaroğlu “Cesaret yoksa zafer yoktur. Bütün yol arkadaşlarıma sesleniyorum; bu engerek ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır. Ne değerine olursa olsun yürüyeceğiz. Bu millete, çetelere boyun eğdirmeyeceğiz. O yoksulluğa mahkum edilen çocuklar için çaba edeceğim. Ya bana katılın ya da yolumdan çekilin.

“PES ETMEYECEĞİM”

Bir insanın uğrunda öleceği bir şey yoksa hayatında esasen o hiç yaşamamıştır. Pes etmeyeceğim, durmayacağım, milletimin huzurunda kelam veriyorum. İçimde bu halk için biriktirdiğim büyük bir arbede var. Bu arbedeyi yol arkadaşlarımla birlikte yapacağız. Bir insanın uğrunda öleceği bir şey yoksa hayatında o aslında yaşamamıştır. Pes etmeyeceğim, durmayacağım. Ülkeyi kaçak sığınmacılarla dolduranlarla, beş paraya vatandaşlığı satanlarla arbede edeceğiz, milyonların elektriğini kesen çetelerle arbede edeceğiz, sokaklarımızı mafyaya teslim edenlerle, uyuşturucu baronlarıyla, yargıyı siyasetin buyruğuna verip Brunson’ları özel uçakla gönderip, kendi insanını rehin tutanlarla hengame edeceğiz. Vatanı satanlarla hengame edeceğiz.

“HADİ EYVALLAH” DEYİP SALONU TERK ETTİ

Biz birbirimize emanetiz. Kol kola yürüyeceğiz. Bu memleket bize emanet. Birimiz açken hiçbirimiz tok değiliz, birimiz karanlıktayken hiçbirimiz aydınlıkta değiliz. Birimiz karanlıktayken hiçbirimiz aydınlıkta değiliz… Haydi eyvallah!…” sözleriyle başladığı konuşmasını kısa kesip salonu terk etti.

“ADAYLIK DAHİL ÇIKTIĞI YOLU İLAN ETTİ”

Cumhuriyet’in haberine nazaran Kılıçdaroğlu’nun partisinin küme toplantısında yaptığı bu çıkış, parti kurmayları tarafından “Cumhurbaşkanlığı adaylığı da dahil çıktığı yolu ilan etti” biçiminde değerlendirildi. Kılıçdaroğlu’nun bu iletisinin yalnızca iktidara değil, sivil toplum kuruluşları ve siyasilere de olduğunu söyleyen CHP kurmayları, “Toplumun farklı kısımlarına ‘Zulmedenler kadar zulme sessiz kalanlar da hisse sahibidir, sessiz kalmayın’ iletisiyle Cumhurbaşkanlığı yarışında çıktığı yolu daha belirginleştirdi. Herkesin tarafını seçmesini istedi” sözlerini kullandı.

Yol,Kavga ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.