Anaokulu’nda keşfedilen kadın futbolcular milli takıma seçildi

– Anaokulu’nda keşfedilen bayan futbolcular ulusal kadroya seçildi Develi’den ulusal gruba 2 futbolcu Kayserispor Develi Futbol Okulu …

30.11.2021
Anaokulu’nda keşfedilen kadın futbolcular milli takıma seçildi

– Anaokulu’nda keşfedilen bayan futbolcular ulusal kadroya seçildi Develi’den ulusal gruba 2 futbolcu Kayserispor Develi Futbol Okulu atletlerinden Melike Türkmen ve Ayşegül Aydın, ulusal kadro seçmelerinde başarılı performans göstererek ulusal gruba seçildi.

– Anaokulu’nda keşfedilen bayan futbolcular ulusal kadroya seçildi

Develi’den ulusal ekibe 2 futbolcu

KAYSERİ – Kayseri spor Develi Futbol Okulu atletlerinden Melike Türkmen ve Ayşegül Aydın, ulusal kadro seçmelerinde başarılı performans göstererek ulusal gruba seçildi.

Kayseri’nin Develi ilçesinde yaşayan Melike Türkmen ve Ayşegül Yıldırım, ulusal gruba seçilmenin gururunu yaşıyor. Vücut Eğitimi Öğretmeni ve Kayserispor Develi Koordinatörü Safa Şimşek, atletlerin küçük yaşlarda yeteneklerini fark ederek çalışmalara başladıklarını söz ederek, “Yaklaşık 9 yıldır Develi’de vazife yapmaktayım. Birinci evvel Soysallı Şükrü Somuncu Ortaokulunda vazifeye başladım, artık Ayhan Yıldırım Anadolu Lisesinde vazife yapıyorum. Ben birinci olarak Ayşe Aydın’ı köy okulunda 7-8 yaşlarındayken futbola olan azmi, aşkı ve tutkusunu fark ettim. Bunun üzerine biraz çalışmalar yaptık. Daha sonra da Kayserispor Futbol Okuluna yönlendirdik. Futbol okulunda da ulusal ekip hocaları beğenip kadronun havuzuna eklediler. Kendimi çok keyifli hissediyorum, zira çocuklar bizim geleceğimiz. Onlar için spor alanında ne yapabilirsek bizim için ve çocuklar için çok hoş olacak. Melike Türkmen için de vücut eğitimi öğretmeni olan İbrahim hocama teşekkür ediyorum. O da yeteneklerini fark edip Kayserispor Futbol Okuluna yönlendirdi. Sonuç olarak iki tane pırıl pırıl genç kızımız ulusal kadro havuzuna dahil oldular” sözlerini kullandı.

Ulusal ekibe seçilen 11 yaşındaki Melike Türkmen, “Ana sınıfından beri futbol oynuyorum ve futbola olan tutkum buradan geliyor. Ortaokulda vücut eğitimi öğretmenim Kayserispor Futbol Okuluna gönderdi. Seçmelere katıldık ve ulusal kadro havuzuna dahil olduk. Çok mutluyum” dedi. 12 yaşındaki Ayşegül Aydın ise; “Ana sınıfından beri futbolu oynuyorum ve çok seviyorum. Birinci okuldaki Safa hocamız benim yeteneklerimi gördü ve Kayseripsor Futbol Okuluna yazdırdı. Futbol okulunda antrenmanlarıma gittim, akabinde ulusal ekip seçmelerine katıldım ve muvaffakiyet göstererek ulusal ekibe seçildim. Daha da uygun oynayıp daha düzgün yerlere geleceğiz ve Develi’yi gururlandıracağız” halinde konuştu.

aydın haberleri / Mahmut Kılınç – Spor Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.