AKP’li Cahit Özkan: ‘Japonya 114 Yen Olan Dolar Kurunu Göstererek Kendi Ekonomisini Değerlendiriyor mu?’

AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan, “Dolar kurunun nereden nereye geldiğini sıkıntılara söylüyorum. Şu anda 2002’den bugüne her alanda yatırımlar …

18.11.2021
AKP’li Cahit Özkan: ‘Japonya 114 Yen Olan Dolar Kurunu Göstererek Kendi Ekonomisini Değerlendiriyor mu?’

AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan, “Dolar kurunun nereden nereye geldiğini sıkıntılara söylüyorum. Şu anda 2002’den bugüne her alanda yatırımlar yapmış, sanayi ülkesi haline gelmiş, 35 milyar dolarlık ihracatını 210 milyarın üzerine çıkarmış Türkiye dolarda…

AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan, “Dolar kurunun nereden nereye geldiğini sıkıntılara söylüyorum. Şu anda 2002’den bugüne her alanda yatırımlar yapmış, sanayi ülkesi haline gelmiş, 35 milyar dolarlık ihracatını 210 milyarın üzerine çıkarmış Türkiye dolardaki paha kaybını bin lira aşağı çekmek suretiyle 6 kat bir artış var” dedi.

Akp'Li Cahit Özkan: 'Japonya 114 Yen Olan Dolar Kurunu Göstererek Kendi Ekonomisini Değerlendiriyor Mu?' 1

Özkan, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özkan, bugün CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu ve UYGUN Parti Genel Lideri Akşener’in bir tepe düzenleyip seçim konusunu tekrar gündeme getirdiklerini hatırlatarak, “Milletimiz seçmiş oldukları milletvekilleri ve Cumhurbaşkanına verdiği yetkiyle ‘beş yıl boyunca bu millete hizmet edin, beş yıl içinde milletin gönlünü kazanın’ diyorlar. Buna milletimizle yapılan mukavele anlayışı denir. Bu türlü bir kontrat yapılmışken hele hele global bir salgın ortamında vatandaşlarımızın etkilendiği bir süreçte, bir seçim gündemini niye getiriyorsunuz? Seçimi kazanacağınızdan elbette değil. 11 seçim kaybetmiş bir başkan, tek kederi var, milletimizin seçim süreçlerinde, iş dünyamızın kendi kabuğuna çekmek” ifadelerini kullandı.

Dolar kurunun mazeret edildiğini söyleyen Özkan, “Küresel bir salgın ortamından geçiyoruz. Sırasıyla tedarik zincirlerinin bozulduğunu hepimiz takip ediyoruz. Böylesi bir ortamda Türkiye olarak hem salgından vatandaşlarımızın sıhhatini korurken hem bütün sorunları bertaraf ederek vatandaşlarımızın refahını hayata geçiriyoruz. Bu noktada milletimiz Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı’na inancı tamdır. Dolar kurunun nereden nereye geldiğini meselelere söylüyorum. Şu anda 2002’den bugüne her alanda yatırımlar yapmış, sanayi ülkesi haline gelmiş, 35 milyar dolarlık ihracatını 210 milyarın üzerine çıkarmış Türkiye dolardaki kıymet kaybını bin lira aşağı çekmek suretiyle 6 kat bir artış var. Doların pahası ile ilgili Japonya bir mukayese yapıyor mu? Japonya 114 yen olan dolar kurunu göstererek kendi iktisadını kıymetlendiriyor mu? Nasıl başarısız bir ekonomiyiz diyerek kendi ekonomilerini kıymetlendiriyor mu? Bu ülkede faizle uğraşımızı sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

50+1: ‘Bu, milletimizin hayata geçirdiği bir reform’

Akp'Li Cahit Özkan: 'Japonya 114 Yen Olan Dolar Kurunu Göstererek Kendi Ekonomisini Değerlendiriyor Mu?' 2

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a birtakım yakıştırmalar yaptığını kaydeden Özkan, “Diktatör kimdir? Atatürk’ün fotoğraflarını duvardan indirenlere denir. İbadethaneleri ahıra çevirenlere denir. Ülkeme sığınan 146 soydaşını Stalin’in zulmüne geri gönderenlere denir. TBMM Genel Kurulu’nda başı örtülü diye bir milletvekiline ‘haddini bildirin’ diyenlere denir. Böylesi millete ara tutanları, medeniyet değerlerimizle gayret edenlerin bizlere beğenilen hoş kelam söylemelerini beklemiyoruz. Turgut Özal’a ne yapmışlarsa Cumhurbaşkanımıza da birebirini yaptılar. Necmettin Erbakan’a Tansu Çiller’e ne yaptılarsa Cumhurbaşkanımıza da birebirini yapıyorlar. Sonra da helallik istiyoruz. Hakkımızı helal etmiyoruz” şeklinde konuştu.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin 50 artı 1 savunması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’yi işaret etmesi hakkındaki soruya Cahit Özkan, “50 artı 1 ile ilgili bugüne kadar Cumhurbaşkanımızın yaklaşımı aşikardır. Yalnızca AK Parti ve MHP’nin yaklaşımı olarak görmek hakikat değil. Bu milletimizin hayata geçirdiği anayasal bir ıslahattır. Gelmiş geçmiş bütün başkanlar başkanlık sistemini ve 50 artı 1’i tabir etmek suretiyle istikrarlı bir Türkiye isteğini söz ettiler. Milletimizi kucaklayan anayasal modelimiz, yüzde 50 artı modeli ülkemizin yarınlarını aydınlatacak güçlü istikamete çok daha süratli ulaştırabileceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.