AK Parti’nin Ege’deki teşkilatlarından Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu için suç duyurusu

DENİZLİ (kent aydın haberleri) – Ak Parti İzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak vilayet başkanlıkları, katıldığı televizyon programında …

24.01.2022
AK Parti’nin Ege’deki teşkilatlarından Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu için suç duyurusu

DENİZLİ (kent aydın haberleri) – Ak Parti İzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak vilayet başkanlıkları, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ile tıpkı programa katılan CHP Küme Başkanve…

DENİZLİ (kent aydın haberleri) – Ak Parti İzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak vilayet başkanlıkları, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ile tıpkı programa katılan CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında hata duyurusunda bulundu.

Ak Parti İzmir Vilayet Lideri Kerem Ali Daima, vilayet başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “sistematik ve gözü dönmüş” halde ataklar düzenlendiğini söz etti.

Daima, söyleyecek kelamı olmayan çaresizlerin ya küfürler savurduğunu, tehdit ve hakaretlerde bulunduğunun ya da atağa geçtiğini kaydederek, “Siz saldırdıkça biz başkanımızı daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz.” dedi.

Televizyon programında Kabaş’ın, ağır bir hakarette bulunduğunu, program konuklarının da bu hakarete sessiz kalarak ortak olduklarını savunan Daima, şöyle devam etti:

“Bu ülkeye hizmet etmekten öbür sıkıntısı ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklıselim sahibi, hakareti tabir özgürlüğü olarak nitelendirmez. AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında cürüm duyurusunda bulunduğumuzu ve bu sıkıntının sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

Aydın

Aydın’da, AK Parti Vilayet Lideri Ömer Özmen ve bir küme partili, Aydın Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Özmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, halkın teveccühüyle seçimler kazandığının altını çizerek “Ülkemiz, bir yandan son yirmi yılda gerçekleştirdiği ağır kalkınma atılımları serüvenine devam ederken, bir yandan da mkent aydın haberlerilesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük düzeyde bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kalmaktadır.” diye konuştu.

Denizli

AK Parti Denizli teşkilatı da Denizli Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Vilayet Lideri Yücel Güngör, yapılan hakaretlerin tahammül edilemez düzeyde olduğunu vurguladı. Güngör, “Cumhurbaşkanı’mızı maksat alan bu nahoşluğu, antidemokratik ve faşizan kelamları şiddetle kınıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Manisa

AK Parti Manisa Vilayet Lideri Salih Süratli, vilayet idaresi ile adliye önünde yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı’mızın ve milletimizin kıymetlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir defa daha kendisini göstermiştir.” dedi.

Uşak

Uşak Adliyesi önünde basın açıklaması yapan AK Parti Uşak Vilayet Lideri Fahrettin Tuğrul ise Erdoğan’ın milletin gönlüne taht kurmuş bir önder olduğunu söyledi.

Artık eski Türkiye’nin olmadığını kaydeden Tuğrul, “Bütün vesayetçi düzenler Allah’ın müsaadesiyle, milletimizin iradesiyle, Cumhurbaşkanı’mızın güçlü duruşuyla tarihe karışmış ve çöp olmuştur.” değerlendirmesinde bulundu.

kent aydın haberleri / aydın kuşadası bölge haber oku – Son Dakika Haberleri

cumhurbaşkanı, AK Parti, Denizli, Uşak, Siyaset, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.