AK Parti’li Şamil Tayyar’dan dikkat çeken “zorlu rakip” açıklaması: Muhalefetten beklerken TÜİK’ten geldi

AK Parti MYKY üyesi Şamil Tayyar, TÜİK’in yıllık enflasyonu 73,50 olarak açıklamasının akabinde dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Tayyar’ın tweet …

04.06.2022
AK Parti’li Şamil Tayyar’dan dikkat çeken “zorlu rakip” açıklaması: Muhalefetten beklerken TÜİK’ten geldi

AK Parti MYKY üyesi Şamil Tayyar, TÜİK’in yıllık enflasyonu 73,50 olarak açıklamasının akabinde dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Tayyar’ın tweet’inde “Rakip adayı muhalefet partilerinden beklerken TÜİK açıkladı. En şiddetli rakibimiz, yüksek enflasyon.” tabirleri yer aldı.

Ak Parti Merkez Karar ve İdare Konseyi (MKYK) üyesi ve eski milletvekili Şamil Tayyar, toplumsal internet hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı.

“RAKİBİ MUHALEFETTEN BEKLERKEN TÜİK AÇIKLADI”

Tayyar, dün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon bilgilerine değinerek, AK Parti’nin en şiddetli rakibinin yüksek enflasyon olduğunu açıkladı. Tayyar’ın paylaşımında şunlar yazdı: “2023’e hakikat. Rakip adayı muhalefet partilerinden beklerken TÜİK açıkladı. En kuvvetli rakibimiz, yüksek enflasyon.”

YILLIK ENFLASYON YÜZDE 73,50’YE ÇIKTI

Türkiye İstatistik Kurumu, dün sabah mayıs ayına ait enflasyon sayılarını açıkladı. Buna nazaran enflasyon geçtiğimiz ay yüzde 2,98 artarken, yıllık bazda yüzde 73,50’ye çıktı. Böylelikle yıllık enflasyon son 20 yılın doruğuna çıktı.

Enflasyon ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.