AK Parti ve MHP’li vekillerden oluşan heyet, Bakü’de şehitlikleri ziyaret etti

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığındaki AK Parti ve MHP’li vekillerden oluşan heyet, Bakü’de şehitlikleri ziyaret etti …

16.06.2022
AK Parti ve MHP’li vekillerden oluşan heyet, Bakü’de şehitlikleri ziyaret etti

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığındaki AK Parti ve MHP’li vekillerden oluşan heyet, Bakü’de şehitlikleri ziyaret etti.

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığındaki AK Parti ve MHP’li vekillerden oluşan heyet, Bakü‘de şehitlikleri ziyaret etti.

Türkiye ile Azerbaycan ortasındaki müttefiklik alakaları hakkında Şuşa Beyannamesi’nin birinci yıl dönümü aktiflikleri kapsamında Azerbaycan’da bulunan Yıldırım ve beraberindekiler, evvel Fahri Hıyaban’da merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in mezarını ziyaret etti.

Yeni Azerbaycan Partisi Genel Lider Vekili ve Merkez Yürütme Konseyi Lideri Tahir Budagov’un eşlik ettiği Yıldırım ve beraberindekiler daha sonra 20 Ocak şehitlerinin defnedildiği Bakü Şehitler Hıyabanı’na ve Kafkas İslam Ordusu şehitlerinin temsili mezarlarının yer aldığı Bakü Türk Şehitliği’ne ziyarette bulundu. Şehitlik anıtlarına çelenk bırakan Yıldırım, Bakü Türk Şehitliği anıt defterini imzaladı.

Şehitlik ziyaretlerine Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AK Parti Dış İlgilerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Efkan Ala, AK Partili milletvekilleri ile Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da katıldı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ile MHP Genel Lider Yardımcıları İsmail Özdemir ve Kamil Aydın da ziyarette yer aldı.

kent aydın haberleri / Ruslan Rehimov – Şimdiki

Başkan,Bakü,Ziyaret,Parti ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.