AK Parti Grupbaşkanvekili Cahit Özkan’ın BAE açıklamaları sonrası Ömer Çelik’ten gece yarısı paylaşımı: Partimizin görüşlerini yansıtmıyor

AK Parti Grupbaşkanvekili Cahit Özkan’ın Armağan Çağlayan’ın Youtube programında yaptığı BAE açıklamalarının gündem olmasının akabinde AK Parti …

15.05.2022
AK Parti Grupbaşkanvekili Cahit Özkan’ın BAE açıklamaları sonrası Ömer Çelik’ten gece yarısı paylaşımı: Partimizin görüşlerini yansıtmıyor

AK Parti Grupbaşkanvekili Cahit Özkan’ın Armağan Çağlayan’ın Youtube programında yaptığı BAE açıklamalarının gündem olmasının akabinde AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gece yarısı bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında Çelik, “Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri bağlarına dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır” dedi.

AK Parti Küme Başkanvekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan’ın 196Sekiz programına katılarak gündeme ait soruları yanıtladı.

BAE VE 15 TEMMUZ ALAKASI SORULDU

Program sırasında Armağan Çağlayan tarafından Özkan’a “Yakın vakitte Birleşik Arap Emirlikleri ile yine ilgiler kuruldu, imzalar atıldı. Fakat hükümete yakın çevreler BAE’yi 15 Temmuz’un sponsoru ilan etmişti. Ortada ne değişti?” ve “Sedat Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nden çektiği görüntüler gündeme oturmuştu. O görüntüler bir müddettir yayınlanmıyor. Bunun BAE ile yine kurulan ilgilerle bir irtibatı var mı?” soruları soruldu.

“BİZ DE BUNA İNANIYORUZ”

Özkan ise bahisle ilgili verdiği cevapta, “15 Temmuz’un madem ki finansörü, madem ki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Temel sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O vakit siz niçin Birleşik Arap Emirlikleri ile bir arada alaka kurmamızı istediniz? Zira Cumhuriyet Halk Partisi bize “Niye Birleşik Arap Emirlikleri’ni dışlıyorsunuz?” dedi. Güya Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek memleketler arası süjesi ve onlarla alaka kurmadık diye Türkiye memleketler arası toplumda yalnızlaştığı tabirlerini kullandılar. ” tabirlerini kullandı.

“BAE, TÜRKİYE’YE DİZ ÇÖKTÜREMEYİNCE TESLİM OLDU”

ÖMER ÇELİK’TEN PAYLAŞIM GECİKMEDİ

Cahit Özkan‘ın cevabının toplumsal medyada gündem olmasının akabinde AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gece yarısı bir paylaşımda bulunarak Özkan’ın görüşlerinin partinin fikirlerini yansıtmadığını söz etti.

“PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITMIYOR”

Paylaşımlarında Çelik, “Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri alakalarına dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE münasebetleri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Lideri Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı inanç ve hürmete dayalı olarak ilerlemektedir.” dedi.

İlgi,Parti,Birleşik Arap Emirlikleri,Türkiye,Özkan,Soru,Bae ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.