Ajansların geçtiği fotoğraflara yansıdı! Sınır hattındaki tanklarda gizemli “z” işareti

Dünya, Rusya’nın muhtemel bir Ukrayna işgaline kilitlenmiş durumda. Ajanslar bölgeden son dakika gelişmelerini aktarmaya devam ederken, hudut …

21.02.2022
Ajansların geçtiği fotoğraflara yansıdı! Sınır hattındaki tanklarda gizemli “z” işareti

Dünya, Rusya’nın muhtemel bir Ukrayna işgaline kilitlenmiş durumda. Ajanslar bölgeden son dakika gelişmelerini aktarmaya devam ederken, hudut sınırından gelen bir fotoğraf dikkat çekti. Rus tanklarının kimilerinin üzerinde “Z” harfi olduğu görülürken, bu işaretin Ukrayna önderi Zelenski’nin soyadının baş harfine atıf olduğu tabir edildi.

Rusya- Ukrayna çizgisindeki tansiyon neredeyse hiç düşmüyor. Donbass’taki gelişmelerden sonra Rusya ve Belarus ordularının ortak tatbikatı uzatıldı. Belarus yetkilileri Rus birliklerinin bir müddet daha ülkede kalacağını belirtti. Rus ordusu, Ukrayna hududuna S-300 hava savunma sistemini gönderdi.

RUS TANKLARINDA DİKKAT ÇEKEN İŞARET

Rusya – Ukrayna hududundan gelen fotoğraflarda ise değişik bir detay dikkat çekti. Rusya tanklarından kimilerinin üzerinde ‘Z’ harfi olduğu görüldü. Z harfinin sırrı konu bahis oldu.. Ukrayna önderi Zelenski’nin soyadının baş harfine atıf yapıldığı söz edildi.

“RUSYA HER AN İŞGAL EDEBİLİR”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, “Eldeki deliller Rusya başkanı Vladimir Putin’in her an Ukrayna’yı işgale başlayabileceğini gösteriyor” dedi. BBC’ye konuşan Johnson, “Gerçek şu ki tüm işaretler, planın birtakım açılardan çoktan başlamış olduğu yönünde” değerlendirmesinde bulundu.

RUSYA, “BOMBALARIN BABASI”NI KULLANACAK

İngiliz medyasında çıkan habere nazaran Rusya, Ukrayna’ya atağında ‘Şok ve dehşet operasyonu’ ismi verilen bir sistem uygulayacak. Nükleer silah kullanmayacak olan Rusya, ‘Tüm bombaların babası’ olarak bilinen 44 tondan fazla TNT’ye muadil silahını Ukrayna’da kullanacak.

Rusya,Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.