Ahmet Davutoğlu’nun esnaf ziyaretinde gergin anlar: Davanı satmayacaktın, Erdoğan’a ihanet ettin

Gelecek Partisi başkanı Ahmet Davutoğlu, Adana’da esnaf ziyaretinde bulunduğu sırada gergin anlar yaşandı. Bir vatandaş, Davutoğlu’na “Davanızı …

29.03.2022
Ahmet Davutoğlu’nun esnaf ziyaretinde gergin anlar: Davanı satmayacaktın, Erdoğan’a ihanet ettin

Gelecek Partisi başkanı Ahmet Davutoğlu, Adana’da esnaf ziyaretinde bulunduğu sırada gergin anlar yaşandı. Bir vatandaş, Davutoğlu’na “Davanızı satmayacaksınız. Erdoğan’a rehberaydin.comnet ediyorsunuz” diye seslenirken, kimileri ise “Sen devlet hainisin” üzere ağır tabirler kullandı.

Partisinin Adana Vilayet Başkanlığınca merkez Çukurova İlçesi Tellidere Mahallesi’nde düzenlenen açık hava mitingine katılan Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, mitingin akabinde esnafı ziyaret etti. Davutoğlu, gezisi sırasında bir tatlıcıya da girerek eşi Sare Davutoğlu ile partililere ve vatandaşlara tatlı ikram etti.

ESNAF ZİYARETİNDE GERGİN ANLAR

Esnaf ziyareti sırasında kimi gergin anlar da yaşandı. Toplumsal medyada paylaşılan imgelerde esnaf olduğunu tabir eden bir kişi Davutoğlu’na “Sen devlet hainisin” dedi. Bir öbür şahıs ise “Davanızı satmayacaksınız. Erdoğan’a rehberaydin.comnet ediyorsunuz” tabirlerini kullandı.

PARTİSİNİN MİTİNGİNE KATILDI

Davutoğlu, miting sırasındaki konuşmasında, geçen yıl Adana’ya geldiğini ve çiftçilerle bir ortaya gelerek meşakkatlerini dinlediğini söyledi.

Çiftçinin ortadan geçen 1 yılda daha berbat bir duruma düştüğünü belirten Davutoğlu, “Esnaf perişan, personel perişan, gençlerimiz umutlarını yurt dışında arıyor, emeklilerimiz perişan, Bu berbat gidişe dur demek, milletimizin sözcüsü olmak için yola çıktık ve bunu Allah’ın müsaadesiyle başaracağız inşallah.” dedi.

GENÇLERE VE ÇİFTÇİLERE KELAM VERDİ

İktidara geldiklerinde gençlerin ve çiftçilerin problemlerine eğileceklerini lisana getiren Davutoğlu, “Biz iktidara geldiğimizde önceliğimiz gençlerimiz olacak. Yurt dışına gitme telaşında olan gençlerimize ve bilhassa genç çiftçilerimize karşılıksız hibe vereceğiz. Başbakanken bunun kelamını vermiş ve 20 bin dolar demiştim. Şu anki parayla 250 bin lira. İktidara geldiğimizde en azından 250 bin lira karşılıksız hibe vererek, genç çiftçilerimizi Çukurova’nın bu aziz topraklarını tekrar ayağa kaldırmak için teşvik edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Genç,Esnaf,Davutoğlu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.