AFAD arama kurtarma eğitimlerini sürdürüyor

Aydın Afet ve Acil Durum (AFAD) Vilayet Müdürlüğü tarafından Çelikler Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş. işçisine arama kurtarma eğitimi verildi …

13.01.2022
AFAD arama kurtarma eğitimlerini sürdürüyor

Aydın Afet ve Acil Durum (AFAD) Vilayet Müdürlüğü tarafından Çelikler Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş. işçisine arama kurtarma eğitimi verildi.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Afet ve Acil Durum ( Afad ) Vilayet Müdürlüğü tarafından Çelikler Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş. çalışanına arama kurtarma eğitimi verildi.

Afad Aydın Vilayet Müdürlüğü, vilayetteki kurum, kuruluş ve firmalarda arama kurtarma eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda AFAD yetkilileri, Çelikler Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş.’nin Sultanhisar ve Kuyucak’a bağlı Pamukören Mahallesi’nde fkent aydın haberleriliyet gösteren işletmelerinde vazife yapan 324 çalışana eğitim verdi.

İki gün süren eğitimde firma işçileri, uzman gruplarca zelzele ve gibisi durumlara karşı hafif arama kurtarma eğitimi alarak bilgilendirildi. Eğitimlere, AFAD Vilayet Müdürü Ramazan Harman şahsen katıldı. Afet eğitimlerinin hayati değer taşıdığını hatırlatan Çelikler Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş. İş Güvenliği Uzmanı Gökhan Çiner, “Bu eğitimlerle 324 işçimiz temel afet eğitimi alarak bir felaket durumunda neler yapması gerektiğini öğrendi. Doğal afetler, her an başımıza gelebilir. Bu nedenle bir afet durumunda ne yapılması gerektiğini, acil müdahale usullerini bilmek hayati değer taşıyor. Personellerimize uzman takımıyla bu eğitimi sunan AFAD Vilayet Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.