ADÜ Devlet Konservatuarı Öğrencisi Oygür ilklik ödülünü aldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Devlet Konservatuvarı, Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Viyolonsel Sanat Kolu Öğrencisi Dilay Ra Oygür, NY …

27.12.2021
ADÜ Devlet Konservatuarı Öğrencisi Oygür ilklik ödülünü aldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Devlet Konservatuvarı, Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Viyolonsel Sanat Kolu Öğrencisi Dilay Ra Oygür, NY Golden Classical Music Awards Ödül Merasiminde Adnan Saygun Partita yapıtını Carnegie Hall’da çalarak birincilik mükafatını aldı.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Devlet Konservatuvarı, Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Viyolonsel Sanat Kısmı Öğrencisi Dilay Ra Oygür, NY Golden Classical Music Awards Ödül Merasiminde Adnan Saygun Partita yapıtını Carnegie Hall’da çalarak birincilik mükafatını aldı.

Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Oner Uzun, “Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi öğrencimiz Dilay Ra Oygür’ü, öğrencimizin ailesini, Öğretmeni Dr. Öğr. Üyesi Özgür Elgün’ü ve bu kıymetli muvaffakiyete katkı veren tüm eğitimcilerimizi yürekten kutluyorum. Konservatuvarımıza büyük bir gurur yaşattılar. Devlet Konservatuvarımız, her türlü kaynağı tesirli ve verimli bir halde kullanarak, müziğin icrası ve kuramsal temelleri konusunda donanımlı, sorgulayıcı, topluma ve etik pahalara saygılı sanatçı ve bilim insanları yetiştirmek amaçları doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir” dedi.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir de, “Dr. Öğr. Üyesi Özgür Elgün’ün 2. sınıf öğrencisi Dilay Ra Oygür’ü ve öğretim üyemizi tebrik eder muvaffakiyetlerinin devamını dileriz” sözlerini kullandı. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.