ABGC’den Sarıkaya’ya kınama

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC), yaptığı açıklama ile aydın haberleri (rehberaydin.com) muhabiri Ahmet Demir’e yapılan yakışıksız …

20.12.2021
ABGC’den Sarıkaya’ya kınama

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC), yaptığı açıklama ile aydın haberleri (rehberaydin.com) muhabiri Ahmet Demir’e yapılan yakışıksız saldırıyı kınadı.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC), yaptığı açıklama ile İhlas Haber Ajansı (rehberaydin.com) muhabiri Ahmet Demir’e yapılan berbat saldırıyı kınadı.

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Lideri Cem Ulucan tarafından yapılan yazılı açıklamada, gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın, Gaziantep’te canlı yayın esnasında işini yapan rehberaydin.com muhabiri Ahmet Demir’e yönelik nahoş saldırısı kınandı. Ulucan yaptığı açıklamada, “Sarıkaya’nın bir basın işçisi meslektaşımıza yaptığı vicdana, ahlaka ve insan onuruna sığmayan hareketini şiddetle kınıyor, Muharrem Sarıkaya’yı bugün prestiji ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımamakla birlikte sessiz kalan tüm kısımlara de reaksiyonmizi ortaya koyuyoruz” sözlerine yer verdi.

“Özrü kabahatindönemli ölçüde”

Aktarılan Habere Nazaran Meydana Gelen Durumın iki gün evvel yaşandığını hatırlatan Ulucan, “Olay iki gün öncesinde oluyor fakat imaj iki gün sonra ortaya çıkıyor. İmajın iki gün sonra kamuoyuyla paylaşılması ve manzaranın ortaya çıkmasından sonra Muharrem Sarıkaya’nın ‘Olay kamuoyuna yansıdığı için’ diye başlayan bir özür paylaşımı yapması ise aslında ne kadar vicdansız bir insan olduğunu da göstermektedir. Kamuoyuna yansımasa özür bile diyemeyeceğinin de göstergesidir. Sarıkaya’nın özrü kabahatindönemli ölçüdetür” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.