ABD’li senatör Lindsey Graham, “Rusya lideri Putin’i öldürün” çağrısında bulundu

ABD’nin en ünlü senatörlerinden biri olan Lindsey Graham, Twitter’dan hayretler içinde bırakan bir paylaşımda bulundu. Rusya Devlet Lideri …

04.03.2022
ABD’li senatör Lindsey Graham, “Rusya lideri Putin’i öldürün” çağrısında bulundu

ABD’nin en ünlü senatörlerinden biri olan Lindsey Graham, Twitter’dan hayretler içinde bırakan bir paylaşımda bulundu. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e suikast düzenleme bildirisi veren Graham, “Rusya’da bir Brütüs yok mu? Rus ordusunda başarılı bir ‘Albay Stauffenberg’ yok mu? Bunun sona ermesinin tek yolu Rusya’daki birinin bu adamı ortadan kaldırması. Ülkenize ve dünyaya büyük bir hizmet yapmış olursunuz” sözünü kullandı.

Rusya‘nın Ukrayna işgali 9’uncu gününe girerken, ABD’li Senatör Lindsey Graham’dan Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e suikast düzenleme daveti geldi. Graham paylaşımlarında, Roma İmparatoru Julius Caesar’a rehberaydin.comnet eden Brütüs ve Adolf Hitler’e suikast teşebbüsünde bulunan Albay Claus von Stauffenberg’e atıfta bulundu.

“YOK MU BUNU YAPACAK BİR BRÜTÜS?”

Toplumsal internet hesabı Twitter’dan iki bildiri yayımlayan Graham; birinciinde, “Rusya’da bir Brütüs yok mu? Rus ordusunda başarılı bir ‘Albay Stauffenberg’ yok mu? Bunun sona ermesinin tek yolu Rusya’daki birinin bu adamı ortadan kaldırması. Ülkenize ve dünyaya büyük bir hizmet yapmış olursunuz” dedi.

“BUNU YALNIZCA RUS HALKI YAPABİLİR”

İkinci bir bildiri daha paylaşan ABD’li senatör; “Bunu yalnızca Rus halkı yapabilir. Söylemesi kolay lakin yapması sıkıntı. Hayatınızın geri kalanında karanlıkta yaşamak, dünyanın geri kalanından yoksulluk içinde tecrit edilmek istemiyorsanız, bunun için adım atmalısınız” tabirlerini kullandı.

ABD’li senatör Lindsey Graham.

“DÜNYA İÇİN ÇOK ÂLÂ BİR ŞEY YAPMIŞ OLUR”

FOX News televizyonunun canlı yayınına da katılan Graham, burada da suikast davetini yineledi. Graham, Putin’in suikastını gerçekleştirmesi planlanmaktadır. kişinin hem Rusya için hem de dünya için “çok âlâ bir hizmet” sağlamış olacağını lisana getirdi.

Graham,Bunu,Rusya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.