ABD’den Rusya’nın yaptırımına yanıt: Moskova, Başkan Biden’ın babasına yaptırım uygulamış olabilir

Rusya-Ukrayna savaşında 21. güne girilirken Moskova idaresi, ABD’nin yaptırımlarına karşılık verdi. Fakat Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki Rusya’nın …

16.03.2022
ABD’den Rusya’nın yaptırımına yanıt: Moskova, Başkan Biden’ın babasına yaptırım uygulamış olabilir

Rusya-Ukrayna savaşında 21. güne girilirken Moskova idaresi, ABD’nin yaptırımlarına karşılık verdi. Fakat Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki Rusya’nın yaptığı yanılgıyı paylaştı. Psaki, yaptırım listesinde “Joseph Robinette Biden” ismi bulunduğuna ve Lider Biden’ın isminin sonunda “oğlu” manasına gelen “Junior (Jr)” takısı olduğuna dikkati çekerek “Başkan Biden’ın isminde Jr takısı var. Rusya, Lider Biden’ın babasına yaptırım uygulamış olabilir. Işıklar içinde uyusun.” halinde espri yaptı.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, düzenlediği günlük basın toplantısında gündemi kıymetlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD Lideri Joe Biden’ın Ukrayna‘ya sağlanacak güvenlik yardımlarına ait bugün ve yarın açıklamalarda bulunacağını belirten Psaki, Zelenski’nin yarın sabah ABD Kongresinde yapacağı konuşmaya da değindi.

“RUSYA İLE SAVAŞA DAHA YAKINLAŞTIRIR”

Psaki, bu konuşmada Zelenski’nin ABD’den Ukrayna hava alanının Rusya‘ya kapatılması ve Ukrayna’ya savaş uçağı verilmesi üzere taleplerde bulunacağını bildiklerini ve Kongre üyelerinin de bu taraftaki davetlerinin farkında olduğunu belirterek “Uçuşa yasak bölge tesis edilmesi konusunda fikrimiz değişmedi. Bu durum bizi Rusya ile savaşa daha yakınlaştırır.” dedi.

Ukrayna’ya savaş uçaklarının verilmesini de hala desteklemediklerini belirten Psaki, Zelenski’nin yaptığı konuşmanın akabinde Biden’ın Ukrayna Devlet Bakanı ile konuşacağını kaydetti.

RUSYA’NIN YAPTIRIMLARI

Psaki, Rusya’nın ortalarında ABD Lideri Biden, kabine üyeleri ve kendisinin de bulunduğu ABD’li yetkililere yaptırımlar getirmesini de kıymetlendirdi. Kendisi dahil yaptırım listesine alınan yetkililerin hiçbirinin Rusya’da mal varlığı ya da banka hesabı olmadığına dikkati çeken Psaki, “Hiçbirimiz Rusya’ya turistik seyahate gitmeyi de düşünmüyoruz.” dedi.

“BABASINA YAPTIRIM UYGULAMIŞ OLABİLİRLER”

Psaki, yaptırım listesinde “Joseph Robinette Biden” ismi bulunduğuna ve Lider Biden’ın isminin sonunda “oğlu” manasına gelen “Junior (Jr)” takısı olduğuna dikkati çekerek “Başkan Biden’ın isminde Jr takısı var. Rusya, Lider Biden’ın babasına yaptırım uygulamış olabilir. Işıklar içinde uyusun.” biçiminde espri yaptı.

kent aydın haberleri / Dildar Baykan Atalay – Dünya

Tam Gemi Şok Denemeleri, Ukrayna, Kongre, Rusya, Dünya, Aktüel, Haberler

Rusya,Psaki,Yaptırım,Ukrayna,Başkan,Biden’ın,Abd ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.